banner6

23 Nisan öğrencileri parklarına kavuştu

banner37

23 Nisan İlkokulu’nda “Biray Eminoğlu Çocuk Eğitim ve Oyun Parkı”nın açılışı yapıldı. Okul Aile Birliği Başkanı Mehmet Eminoğlu’nun finansmanıyla gerçekleştirilen parkın açılış törenine, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova, İçişleri Bakanı Kutlu Evren, Girne Kaymakamı Mustafa Erişmen, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, okul aile birliği, veliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

23 Nisan öğrencileri parklarına kavuştu
banner151 banner143

5’inci sınıf öğrencisi Eda Özlü’nün günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından, 23 Nisan İlkokulu Müdürü Osman Fırat, Biray Eminoğluları ve Milli Eğitim Bakanı Berovada birer konuşma yaptı.

Fırat: Projelerin ilk etabı

23 Nisan İlkokulu Müdürü Osman Fırat, parkın açılışını 1 Haziran Dünya Çocuk gününde yapmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, parkın bahçe projelerinin ilk etabı olduğunu ve sırayla anfi tiyatro, tarım alanı ve hayvanat bahçesiyle projeyi tamamlayacaklarını söyledi.

Bugün açılışını yaptıkları parkın, oyunun yanı sıra ülkede ilk kez eğitim parkı olarak da tasarlandığını dile getiren Fırat, okulun spor salonunun da 8 yılda tamamlandığını anımsatarak “Önemli olan tamamlamak değil idame ettirebilmektir” dedi.

Fırat, parkın yapımında maddi manevi katkı sağlayan herkese teşekkür ederek tüm çocukların gününü kutladı.

Biray Eminoğlu da, 40 yıllık eğitim hayatında 3 nesile eğitim vermiş biri olarak bugün büyük bir gurur yaşadığını söyledi.

40 yıl boyunca binlerce öğrenci yetiştirdiğini dile getiren Eminoğlu, parka adını veren herkese teşekkür etti.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2017, 12:20
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104