banner6

3 bin kitap toplandı

banner37

Saydam Tarih ve Eğitim Vakfı (SAYTEV)’in kitap toplama kampanyası kapsamında şu ana kadar yaklaşık 3 bin kitap toplandı.

3 bin kitap toplandı
banner151 banner143

SAYTEV katılımın artması için tüm kitapseverlere "Kitabını Paylaş" çağrısını yineledi.

SAYTEV'den yapılan açıklamada, Vakfın öncelikli amacının kitap toplama kampanyası kapsamında okullarda kütüphane oluşturmak olduğu belirtilirken bunun yanında toplumda yardımlaşma duygusunun artırılmasının da hedeflendiğinin altı çizildi.

SAYTEV Yönetim Kurulu Sözcüsü Münevver Saydam, herkesi kitap toplama kampanyasına katkıda bulunmaya davet ederek, kitapseverlere "kitabını paylaş" çağrısını yineledi. Hedeflerinin kütüphanesi bulunmayan okullarda kütüphane oluşturmak olduğunu hatırlatan Saydam, kampanyaya destek verecek olanlardan özellikle ilkokul çocuklarına uygun kitapları bağışlamalarını rica etti. Saydam çocukları ilkokulu bitirmiş olan annelere de seslenerek, çocuklarının kitaplarını paylaşmalarının daha faydalı olacağını ve SAYTEV olarak kuracakları kütüphanelerin daha hızlı oluşturulmasına yardımcı olacağının altını çizdi.

Kampanyaya başlayalı iki ay gibi bir süre geçtiğini ifade eden Saydam, kitap toplama kutularında şimdiye kadar yaklaşık 3000 kitabın biriktiğini belirtti.

Kitapların ilkokul çocuklarına uygun olanlarının ayrıştırma sürecinin başladığını ve yeterli kitap sayısına ulaşıldığında Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ve okul aile birlikleri ile işbirliği içerisinde belirlenecek okullarda kütüphanelerin oluşturulacağını kaydeden Saydam kampanyaya destek veren herkese teşekkür etti.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2016, 12:31
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104