5. Uluslararası İletişim ve Medya Çalışmaları Konferansı başlıyor

banner37

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) İletişim Fakültesi, 5. Uluslararası İletişim ve Medya Çalışmaları Konferansı (Uluslararası Barış Konferansı) yarın başlıyor.

5. Uluslararası İletişim ve Medya Çalışmaları Konferansı başlıyor
banner90
banner99

Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda yer alacak  “Barışı düşün, konuş ve yetiştir”  temalı konferans cuma günü sona erecek.

DAÜ bünyesinde faaliyet gösteren Barış İçin Araştırma ve İletişim Merkezi (BAİM) tarafından organize edilen konferansa bu yıl da iletişim bilimleri alanında araştırma yürüten birçok akademisyen katılıyor.

Açılış yarın 

Açılışı Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı Arsinoe Salonu’nda yapılacak olan konferansın davetli konuşmacılardan Upsala Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nico Carpentier’in saat 09.00’da başlayacak sunumunun ardından, saat 12.00’den itibaren eş zamanlı oturumlarla başlayacak. 

banner134
12 ülkeden 60’a yakın katılımcının ağırlanacağı konferans eş zamanlı oturumlarla yapılacak olan sunumlarla dünyadan çok sayıda akademisyen, gazeteci ve sivil toplum örgütünü buluşturacak. 

Konferansta “barış iletişimi”, “siyasal iletişim”, “kriz yönetimi”, “mülteci ve azınlık hakları”  gibi birçok farklı konu tartışmaya açılacak. Birinci günün oturumlarının ardından katılımcılar DAÜ Deniz Tesisleri’nde açılış kokteylinde buluşacaklar.

İkinci gün oturumları

Konferansın cuma günü gerçekleşecek ikinci bölümü saat 09.00’da uluslararası davetli konuşmacılardan Cardiff Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Stuart Allan’ın sunumuyla başlayacak.

 Allan’ın sunumunun ardından Salamis ve Soli Salonları’nda “İran sineması”, “dijital demokrasi”,“yeni medya ve barış” gibi konuların işleneceği oturumlar gerçekleştirilecek.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2018, 13:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75