60 çocuk birlikte eğlenip öğreniyor

banner37

Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin, Surlariçi’nde yaşayan 4-16 yaş arası 60 çocuğun katılımıyla düzenlediği, eğitimcilerin desteklediği “bizim sokakta yaz renkleniyor” etkinlikleri devam ediyor.

60 çocuk birlikte eğlenip öğreniyor
banner99

CTP’den yapılan açıklamaya göre, Naci Talat Vakfı’nda süren etkinliklerin dışında bölgelere geziler de düzenleniyor. Proje Koordinatörü Mine Fikret’in öncülüğündeki etkinlikler kapsamında çocuk kitapları yazarı Derya Atamer ve çocuk dergisi sahibi Ali Atamer hafta başında çocuklarla buluşarak söyleşi gerçekleştirdi.

Yaz etkinliklerinin ilk haftasında CTP Kadın Örgütü Genel Başkanı Çelen Özkaynak takı tasarımı, Fatoş Miralay resim, Refia Örs dans, Bedia Kale seramik, Akıle Kıvanç Rıza tiyatro-drama konularında çocuklara eğitim verdi.

Etkinlikler kapsamında Yarim Düğün Salonu’nun sahibi Tekin Köse de tesisin havuzunu ve restoranını çocuklara açtı.

Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli ise, Bafra Halk Plajı’nda ağırladığı çocuklara gönüllerince bir gün geçirme fırsatı sundu. Çocuklar hafta boyunca belgesel, sinema, Kıbrıs oyunları, İngilizce kitap okuma gibi derslere de katıldı.

“İlk adımı attık, arkası gelecek”

Devam eden etkinliklerle ilgili bilgi veren CTP MYK üyesi Feriha Tel, CTP’nin yeni dönem politikaları arasında Surlariçi’nde yaşayan çocuklara yönelik programlar olduğunu, ilk adımı böylelikle attıklarını ve etkinlikleri yıl boyu sürdürmeyi hedeflediklerini söyledi.

banner134

“Meselemiz, çocuklarımızı farklı olanaklarla buluşturmak, onlara yeteneklerini geliştirebilecekleri ortamları sunmak ve birlikte eğlenip, birlikte öğrenip, elbirliğiyle üretmenin hazzını yaşamalarını sağlamak” diyen Tel, bu çocuklarla birlikte gelecekleri adına ufak da olsa bir adım atmanın mutluluğunu yaşadıklarını ve birçok olumlu tepki aldıklarını, farkındalık yarattıklarını kaydetti.

Tel, etkinliklere katılan çocukların sayısını daha da artırmayı hedeflediklerini ekledi.

 

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2017, 15:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75