banner6

Akıncı'dan Yeni Yüzyıl Anaokulu'na destek  

banner37

Yeni Yüzyıl Anaokulu,  yarım inşaat halindeki ek dersliğin tamamlanmasına kaynak oluşturmak amacıyla “Geleceğe Bir Işık Yak” adı altında şölen düzenledi.

Akıncı'dan Yeni Yüzyıl Anaokulu'na destek  
banner99

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile eşi Meral Akıncı da, şölen kapsamında düzenlenen  “Kitabını Al ve Beraber Okuyalım” etkinliğine katılarak, kitap okuyan öğrenci ve aileleriyle bir araya geldi.

Etkinliğe katılan Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı yarım inşaat ek dersliklerin LTB tarafından tamamlanacağı müjdesini verirken; Cumhurbaşkanı Mustafa  Akıncı da,  dersliğin iç donanımıyla ilgili ihtiyaçların da Cumhurbaşkanlığı tarafından karşılanacağını açıkladı.

Şölene, Toplumcu Demokrasi Partisi Genel Başkanı Cemal Özyiğit de katıldı.

Akıncı: Çok güzel dayanışma örneği sergilendi

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, açılış töreninde yaptığı konuşmada,  etkinliğin güzel bir amaç için gerçekleştirildiğine değinerek, çok güzel dayanışma örneği sergilendiğini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Akıncı,  eğitimin en değer verilmesi gereken konu olduğunun altını çizerek,  geleceği eğitimin şekillendireceğini söyledi.

Akıncı,  eğitim konusunda gösterilen her çabanın desteklenmesi gerektiğini ifade ederek,  LTB Başkanı Mehmet Harmancı’yı kutladı.

Akıncı, Harmancı’nın batmış bir belediyeyi düzlüğe çıkararak, derslik yapılmasına katkı koyacak noktaya getirdiğini söyledi.

Akıncı,  Cumhurbaşkanlığının da katkısı olması amacıyla, dersliğin iç donanım ihtiyaçlarına katkı koyacaklarını belirtti.

Harmancı: Müjdeli haber vermenin mutluluğunu yaşıyoruz

LTB Başkanı Mustafa Harmancı da, ekonomik olarak zor dönemlerden geçen belediyede müjdeli haber vermenin unutulduğunu yaşadığını, uzun yıllar sonra belediyenin böyle bir projeye katkı koyduğunu kaydetti.

Harmancı, bu okulda okuyan çocukların topluma faydalı bireyler olmalarına katkı koymaktan mutluluk  duyduklarını ifade etti.

Okul Müdürü Hakan Özsaygın ile Okul Aile Birliği Başkanı Tandoğan Yalkut ise, katkı koyanlara teşekkür ettiler.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2017, 14:34
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104