Amcaoğlu: Yüz yüze eğitime geçilmesi adına yarın rektörlerle toplantı yapılacak

banner37

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı olgun Amcaoğlu, BRT’de yayımlanan bir programa telefon bağlantısı ile katılarak, kolej sınavları hakkında açıklama yaptı.

Amcaoğlu: Yüz yüze eğitime geçilmesi adına yarın rektörlerle toplantı yapılacak
banner90
banner99

Amcaoğlu, sınav takviminde herhangi bir değişiklik olmadığını dile getirerek, bir ertelemenin söz konusu olmadığını ve uluslararası sınavlar da dâhil olmak üzere kolej sınavlarının da yapılacağını, bir haftalık ders tekrarından sonra sınavların yapılacağını aktardı.

Amaçlarının yüz yüze eğitimin, kaliteli eğitimin ve seyreltilmiş eğitimin değil; sürdürebilir bir eğitim olması amacıyla adımların atılacağını ve planlamaların yapıldığını dile getiren Olgun Amcaoğlu, Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi ile birlikte hareket edileceğini söyledi.

banner134
Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Amcaoğlu, yükseköğretimde şubat ayında, yüz yüze eğitime geçilmesi adına yarın Başbakan Ersan Saner’in başkanlığında üniversitelerin rektörleri ile bir toplantı yapılacağını söyledi.

Gelinen en son aşamanın değerlendirileceğine işaret eden Amcaoğlu, “Tekrar istişareler yapıldıktan sonra daha net, tarihlerle belirlenmiş süreci anlatabiliriz” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
çıldırmışsınız
çıldırmışsınız - 2 hafta Önce

Vakalar artmaya devam ediyor ne diye açayım diyorsunuz hala ?!?!?!

SIRADAKİ HABER

banner75