banner6

AÖA'nın devlet üniversiteleriyle işbirliği yapması için girişim

banner37

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova, Atatürk Öğretmen Akademisi’nin (AÖA) devlet üniversiteleriyle işbirliği yapmasına imkan verecek bir çalışmanın gündemde olduğunu açıkladı.

AÖA'nın devlet üniversiteleriyle işbirliği yapması için girişim
banner150

banner150

banner99

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Berova, bugün Akademi’yi ziyaret ederek öğretim görevlileri ve Akademi yetkilileriyle görüştü.

Berova’nın ziyaretinde konuşan Akademi Başkanı Doçent Doktor Zehra Özçınar, AÖA hakkında bilgi verdi. Akademi Yönetim Kurulu Başkanı Doçent Doktor Hüseyin Yaratan ise Akademi’de bazı düzenlemelere ihtiyaç duyulduğunu ifade ederek bu açıdan Bakanın ziyaretin önemli olduğunu dile getirdi.

“Yeni yol haritası…”

Bakan Özdemir Berova ise, konuşmasında, AÖA’nın kökleri eskiye dayanan ve marka haline gelmiş bir kurum olduğunu belirtti.

Akademi’de şu anda 16 öğretim görevlisinin 68 öğrenciye eğitim verdiğine işaret eden Berova eğitim görevlisi başına düşen öğrenci sayısının çok düşük olduğunu belirterek, burada sayısal anlamda bir anomali olduğuna dikkat çekti.

Mevcut sistem nedeniyle AÖA öğrencilerinin mezun olduktan sonra yüksek lisans yapmalarının mümkün olmadığına da işaret eden Berova, tüm bu sorunları çözmek üzere yeni bir yol haritası hazırlamak için AÖA yetkilileriyle birlikte çalıştıklarını anlattı.

Berova bu bağlamda devlet üniversiteleriyle işbirliğinin gündemde olduğunu aktararak, bugünkü ziyaretle bu konuları AÖA eğitim kadrosuyla görüşmeyi hedeflediklerini belirtti.

 

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2017, 13:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104