ARUCAD, ikinci akademik yılına törenle başladı

banner37

banner87
ARUCAD, ikinci akademik yılına törenle başladı
banner90
banner99

 Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi (ARUCAD) dün  Girne Yerleşkesinde düzenlediği törenle ikinci akademik yılına başladı.

Üniversite tarafından verilen bilgiye göre, törende Tasarım Fakültesi Dekan Vekili Doç. Dr. Balkız Yapıcıoğlu’nun açılış konuşmasının ardından Sanat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nur Onat ile İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Berrin Yanıkkaya’nın ardından Rektör Prof. Dr. Turan Aksoy konuşma yaptı.

banner134
ARUCAD Rektör Prof. Dr. Turan Aksoy bugüne kadar yaptıkları konferanslar, sergiler ve sosyal projelerle nitelikli çağdaş sanat ve tasarıma dair örnekler sunmayı ve sosyal kültürel yaşama katkıda bulunmayı amaçladıklarını belirtti. 

Aksoy, şöyle devam etti:
“Kıbrıs’ta çağdaş sanat ve tasarım üreten bir ortam ve üretebilecek öğrenciler yetiştirmek amaçlıyoruz. ARUCAD kurduğu atölyeler, geleceğe dönük vizyonu ve tecrübeli ve dünya ile bağlantılı sanat ve tasarım üreten, iletişim alanında çalışan kadrosuyla bunu başaracak güçtedir”

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü’nün de konuşma yaptığı törene milletvekilleri, YÖDAK üyeleri, diğer üniversitelerden mütevelli heyeti üyeleri, rektörler, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75