Başarıları gurur kaynağı oldu

banner37

Artı Eğitim Merkezi öğrencileri, kolej sınavında yüzde 76 oranında başarı elde etti

banner87
Başarıları gurur kaynağı oldu
banner90
banner99

Ali ÇATAL

Kolejlere Giriş Sınavı’nın ilki (KGS-1), yedi merkezde bin 978 öğrencinin katılımıyla önceki gün gerçekleştirildi.

Lefkoşa, Girne ve Gazimağusa’da şubeleri bulunan Artı Eğitim Merkezi öğrencilerinin yüzde 76 oranında gösterdiği başarı takdir edildi.

Merkezin öğrencilerinden Sevgi Yorgancıoğlu, ise 100 tam puan alarak KGS-1’de Lefkoşa ve KKTC birincisi oldu.

Artı Eğitim Merkezi, dün düzenlediği basın toplantısında KGS-1’de bölgelerde ilk üç dereceye giren öğrencilerini açıkladı.

Artı Eğitim Merkezi Direktörü Havva Şeniz, “Ada genelinde yakaladığımız yüzde 76’lık başarı, bizim için çok önemli. Çünkü bu başarı, haziranda yapılacak KGS-2 için bizlere çok büyük bir avantaj sağlayacak. Öğrencimiz Sevgi Yorgancıoğlu’nun 100 tam puan alarak KGS-1’de Lefkoşa ve KKTC birincisi olması, bizler için ayrı bir gurur vesilesi oldu” dedi.

Merkez öğrencilerinden Tuğra Vurana KGS-1 Lefkoşa ve KKTC ikincisi, Defne Solyalı ve Anya Bella Sabah Lefkoşa ve KKTC üçüncüsü, İrem Sarıbaş ile Erim Aziz Uzun Girne birincisi, Samed Egemen Sarısözmen ise Girne üçüncüsü oldu.

Gazimağusa’da Hüseyin Altınay Gazi ve Selin Karakaya Gazimağusa birincisi, Berk Kavazlar ile Akif Kemal Dilek, Gazimağusa ikincisi, Tamay İrfanoğlu ile Kaya Halkseven, Gazimağusa üçüncüsü olurken; Lefke’de ilk sırada Almira Akacan yer aldı.

Hedefleri doktor olmak

KGS-1 KKTC birincisi Sevgi Yorgancıoğlu, tam puan alarak önemli bir başarı elde ettiğini ifade ederek “Çok mutluyum, başarımı dersi derste öğrenmeye borçluyum” dedi.

KKTC 2’ncisi Tuğra Vurana da “Çok güzel bir başarı elde ettiğimi düşünüyorum. Ailem ve özellikle annem benimle çok ilgilendi. Doktor olmak istiyorum ve kendime güveniyorum” derken, KKTC 3’üncüsü Defne Solyalı, bilim insanı olmak istediğini ifade etti.

Girne birincilerinden İrem Sarıbaş, başarısından dolayı heyecan dolu olduğunu, ileride doktor veya aşçı olmak istediğini belirtirken diğer Girne birincisi Erim Aziz Uzun19 Mayıs TMK hedefimdi, bunu başardığım için çok mutluyum. Çocuk doktoru olmak istiyorum” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108