Başarılarını kutladılar

banner37

Önceki gün gerçekleştirilen KGS sınavları sonucunda başarı yakalayan Artı Eğitim Merkezi öğrencileri, aileleri ve öğretmenleriyle birlikte dün başarılarını kutladı

Başarılarını kutladılar
banner87

Tünay MERTEKCİ

KKTC’nin beş ilçesinde yapılan ve birçok ilkokul 5’inci sınıf öğrencisinin katıldığı Kolejlere Giriş Sınavları(KGS)’nın 2’nci ve son aşaması önceki gün gerçekleştirildi.

Ada çapında yedi sınav merkezinde toplam 1578 öğrencinin katılmış olduğu sınav sonucunda Lefkoşa, Mağusa ve Girne’de şubeleri bulunan Artı Eğitim Merkezi’nden sınava katılan öğrenciler yine büyük bir başarıya imza attı.

Ada genelinde toplam 266 öğrenciyle muhteşem bir başarı yakalayan Artı Eğitim Merkezi öğrencileri, gelecek yıl 5 ilçede faaliyet gösteren kolejlerde öğrenim görmeye hak kazandı.

Bu yılın başından itibaren düzenli ve sistemli bir çalışma rotası izlediklerini belirten Artı Eğitim Merkezi Direktörü Havva Şeniz, “Ağustos 2017’de büyük bir istekle üç şubemizde başlayıp heyecanla devam eden çalışmalarımızın, bugün meyvelerini topluyoruz. İnanın ki bu yıl hiç de kolay geçmedi. Sistemli ve inançlı çalışmalarımız bize bu başarı tablosunu oluşturmamızda yardımcı oldu” şeklinde konuştu.

Bu süreçte kucak dolusu teşekkürü hak eden kişilerin olduğunu belirten Şeniz, “tüm yıl boyunca gerek KGS, gerekse özel okulların bursluluk sınavlarında ter döken öğrencilerimizin bu günlere gelmesinde emeği bulunan başta dershane öğretmenlerimiz olmak üzere, okul öğretmenlerimize ve değerli ailelerimize teşekkür eder, bizlere bu mutluluğu yaşattıkları için kendilerine saygılarımızı sunarız” dedi.

Çocuklar başarılarını sistemli çalışmaya bağladı

Mila Naz Bıyık toplam 99.5 puanla, Girne ve KKTC birincisi olurken, başarısını düzenli olarak çalışmaya bağladı. Bıyık, “benim başarımda emeği geçen tüm öğretmenlerime ve arkadaşlarıma teşekkür ederim” dedi.

Akile Soğancı, toplamda 99 puanla, Lefkoşa ve KKTC ikincisi olurken, planlı bir şekilde her derse çok önem vererek çalıştığını ifade etti. Soğancı, okul öğretmenlerine, ailesine ve Artı’ya çok teşekkür etti.

Batu Baturay, toplamda 99 puanla Lefkoşa ve KKTC ikincisi olurken, başarısından dolayı çok mutlu olduğunu söyledi ve “aileme, arkadaşlarıma, bütün öğretmenlerime teşekkür ederim” dedi.

Baturay, düzenli çalıştığını ve ödevlerini de zamanında yaptığını kaydetti ve kaybettiği dersleri her zaman almaya çalıştığını ekledi.

Miray Ertuğ, toplamda 98.50 puanla Lefkoşa ve KKTC üçüncüsü olurken, öncelikle ailesinde teşekkür etti.

Yakın Doğu’daki öğretmelerine, Artı Eğitim Merkezi’ne ve İngilizce öğretmeni Oya Okaygün’e çok teşekkür eden Ertuğ, 4’üncü sınıfın yazından beri çok istikrarlı bir şekilde çalıştığını belirtti.

Yalın Çiyiltepe, 4’üncü sınıftan beri uğraştığını ifade etti ve çok yorucu bir süreci geride bıraktığını belirtti.

Çiyiltepe, bütün öğretmenlerine, ailesine ve arkadaşlarına çok teşekkür etti.

Nehir Teksu, toplamda 98puanla Mağusa birincisi ve KKTC dördüncüsü olurken, “ben ilk önce aileme, yanımda olan ikizime teşekkür ederim. İkizim de başarı elde etti” dedi.

Artı Eğitim Merkezi öğretmenlerine ve DAÜ Doğa İlkokulu öğretmenlerine teşekkürlerini sunan Teksu, düzenli ve sistemli çalıştığını ifade etti ve yakaladığı başarıda ailesinin çok fazla katkısı olduğunu söyledi.

Kaynak Ege Karasel, toplamda 98 puanla Mağusa birincisi ve KKTC dördüncüsü olurken, sistemli çalıştığını belirtti.

4’üncü sınıftan beri Artı’da olduğunu ifade eden Karasel, o zamandan beri çalıştığını söyledi. Karasel, Artı’daki öğretmenlerine, DAÜ Doğa İlkokulu’na ve ailesine teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2018, 09:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER