banner6

Başarıyı çalışmaya ve inanmaya borçluyuz

banner37

Artı Eğitim Merkezi, Kolejlere Giriş Sınavı’nın üçüncü aşamasında da önemli başarıya imza attı. Başarılı öğrenciler, KIBRIS’a başarılarının sırrını anlattı:

Başarıyı çalışmaya ve inanmaya borçluyuz
banner90
banner99

Mustafa ÖZYAĞCI

KKTC’de “Kolejlere Giriş Sınavı’nın (KGS) üçüncü ve son aşaması geçen cumartesi günü yapıldı. Ada genelinde yedi sınav merkezinde toplam bin 570, beşinci sınıf öğrencisinin katıldığı sınavda Artı Eğitim Merkezi’nin başarısı dikkat çekti. Sınavda birincilik ve ikincilik elde eden bazı çocuklar, bu başarılarını çok çalışmaya, inanmaya, ailelerinin ve öğretmenlerinin desteğine borçlu olduklarını belirttiler.

Lefkoşa, Girne ve Gazimağusa’da bulunan şubelerinde 254 öğrencisi KGS 1, 2 ve 3'ncü sınavında başarılı oldu, birçoğu dereceye girdi ve gelecek yıl kolejlerde öğrenim görmeye hak kazandı.

Artı Eğitim Merkezi Direktörü Havva Şeniz, bu yılın başından itibaren düzenli ve sistemli bir çalışma rotası izlediklerini belirtti. “Eğitimin 100 akı: Artı Eğitim Merkezi” ilkesiyle önemli başarılara imza attıklarını belirten Şeniz, dün başarılı bazı öğrencilerle birlikte basın toplantısı düzenledi.

Şeniz, “Ağustos 2016’da büyük bir heyecanla üç şubemizde başlayan çalışmalarımızın bugün meyvelerini topluyoruz” dedi.

“Başarıyı önümüzdeki süreçte de sürdüreceğiz”

Ada genelinde 254 öğrenci ile yakaladıkları başarılı çizgiyi, önümüzdeki süreçte daha yükseğe çekmeyi hedeflediklerini belirten Şeniz, çeşitli sebeplerle devlet kolejlerine kayıt yaptıramayan öğrencilerin yerine, sırada kayıt yaptırmayı bekleyen yedek öğrencilerinin de var olduğunu hatırlattı.

Artı Eğitim Merkezi’nde KGS-3 sınavına hazırlanan bazı başarılı öğrencilerin puanları şöyle:

Berke Reis, KGS 1, 2, 3 KKTC ve Lefkoşa birincisi puanı (100). Yılmaz Ademoğulları, KGS-3 Lefkoşa birincisi puanı (100). Demir Emiroğulları, KGS-3 Lefkoşa birincisi puanı (100). Feramiz Akgür, KGS-3 Lefkoşa birincisi puanı (100). Ufuk Baturay, KGS KKTC geneli üçüncüsü ve KGS 1, 2, 3 Lefkoşa ikincisi puanı (99). Katsiaryna Housha, KGS-1, 2, 3 Gazi Mağusa birincisi puanı (100). Verda Aydın, KGS-3 Gazi Mağusa birincisi puanı (100). Burak Çallı, KGS-3 Girne birincisi puanı (98). Helin Gözenkan, KGS- 1, 2, 3 Girne birincisi puanı (95,75). İsmail Taşkıran, KGS- 1, 2, 3 Girne birincisi puanı (95,75).

Öğrenciler ne dedi?

İsmail Taşkıran:

“Ailemin ve öğretmenlerinin başarımda katkısı büyüktür. Benim için bu başarı aynı tren yolculuğu gibidir. Çünkü trenin tüm parçalarını kendim oluşturdum. İdealim öğrenimimi tamamladıktan sonra, astronomi profesörü olmak."

Helin Gözenkan:

“İki yıldan beri Artı Eğitim Merkezi’nde eğitim alıyorum. Öncelikle bana yardımları olan ve bugün buraya kadar gelmemi sağlayan aileme ve öğretmenlerime çok teşekkür ediyorum. Kimyager olmak istiyorum.”

Burak Çallı:

"Bir yıldır buradayım. Bu başarımı aileme ve öğretmenlerime borçluyum. Her gün çok sıkı bir şekilde çalışarak bu başarıyı elde ettim. Ailem ve öğretmenlerime çok teşekkür ediyorum.”

Ufuk Baturay:

“Yılın başından itibaren çok gayret ederek çalıştım. Zor bir süreçten geçtik. Ailem ve öğretmenlerimin yardımlarıyla bu zorluğun üstesinde gelmeyi başardım. Futbolcu olmak istiyorum. Başarıma katkı veren ailem ve öğretmenlerime çok teşekkür ediyorum."

Berke Reis:

“Başarımı sistemli ve çok çalışmaya borçluyum. Annem-babam ve öğretmenlerim benimle çok ilgilendiler. Başarılı olmak isteyen öğrenci arkadaşlarım da sistemli olarak çok çalışırlarsa sonuca varmaları zor olmaz. Başarımda emeği olan herkese teşekkür ediyorum.”

Yılmaz Ademoğulları:

“Bu süreçte ailem ve öğretmenlerim bana çok yardımcı oldular. Eğitimimi tamamladıktan sonra, doktor olmak istiyorum... Aileme ve tüm öğretmenlerime emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.”

Demir Emiroğlu:

“Hedefime ulaştığım için çok mutluyum. KGS’de birinci gelmek benim hayalimdi. Okulumu bitirdikten sonra, futbolcu ve matematik profesörü olmak istiyorum."

Feramiz Akgür:

"Bu sınav sürecinde çok yoğun ve stresliydim. Bana katkı yapan tüm öğretmenlerime ve aileme çok teşekkür ediyorum. Hedefim KGS sınavlarının birinde bir birincilik elde etmekti, bunu da son sınavda elde ettim. Büyüyünce matematik profesörü olmak istiyorum.”

Verda Aydın:

“Bu sınavda başarılı olmak için ailemden çok büyük bir destek gördüm. Hazırlandığım sürede bana hiç baskı yapmadılar ve benim de kendime inanmamı sağladılar. Hem okuldaki öğretmenlerim hem de Artı Dershanesi’ndeki öğretmenlerimin de ailem kadar emeği oldu. İnsanların hayatlarını kurtarmak için doktor olmak istiyorum. Başarıma katkı koyan herkese teşekkür ediyorum.”

Katsiaryna Housh:

“Bu başarıyı elde etmek için ailem ve öğretmenlerimin çok katkısı oldu. Kendi kendime çok çalıştım. Okulumu bitirince psikiyatri doktoru olmak istiyorum. Başarıyı yakalamak isteyen tüm arkadaşlarıma çok çalışmalarını tavsiye ediyorum... Bana emeği olan herkese çok teşekkür ediyorum.”

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2017, 08:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104