banner6

Baykal: KKTC'de kampusumuz bulunması bize daima heyecan katıyor

banner37

Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Kuzey Kıbrıs Kampusu Rektörü Prof. Nazife Baykal’ı kabul etti.

Baykal: KKTC'de kampusumuz bulunması bize daima heyecan katıyor
banner151 banner143

Başbakan Yardımcılığı ve Maliye Bakanlığı basın bürosundan yapılan açıklamaya göre, kabulde, ODTÜ KKK Rektörü Baykal ile görüşen Denktaş, üniversitenin çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Denktaş: Üniversiteler ülkenin tanıtım ve kalkınmasında önemli misyon üstlendi

Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, ülkenin tanıtım ve kalkınması yönünde tüm üniversitelerin önemli misyon üstlendiği belirterek, ODTÜ yönetimini bu yönde yapmakta olduğu çalışmalar nedeniyle kutladı.

Müşterek projelerin üretilmesi ve işbirliğinin artırılması konusunda daima birlikte yürüyeceklerini ifade eden Denktaş, bunun aynı zamanda ülkedeki sosyal yaşama da değer katacağına olan inancını dile getirdi.

Baykal: KKTC’de kampusumuz bulunması bize daima heyecan katıyor

ODTÜ KKK Rektörü Prof. Dr. Nazife Baykal ise, ODTÜ’nün KKTC’de kampusu bulunmasının kendilerine daima heyecan kattığını belirterek, bu yönde girişim başlatan Kurucu Cumhurbaşkanı merhum Rauf R. Denktaş’ı andı.

Kampusta büyük konferans salonuna kurucu Cumhurbaşkanı merhum Denktaş’ın adını da verdiklerini anımsatan Baykal, ölüm yıldönümüne yaklaşıldığı bu günlerde Denktaş’a rahmet diledi.

Baykal, ODTÜ’nün 60 yıllık araştırma ve geliştirme birikimini KKTC’ye aktarma konusunda üniversitenin misyon yüklendiğini ifade ederek, bu yönde ortak çalışma ve işbirliğini artırmayı hedeflediklerini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2017, 14:44
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104