banner6

Berova: Tüm siyasilere görev düşer

banner37

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova da, “eğitim; yeni nesillerin yetiştirilmesi açısından büyük önem taşıdığından dolayı partiler üstü bir önem arz eder” görüşünü işaret ederek, Hamzaoğulları’nın İskele bölgesi okullarla ilgili söylediği sözlerin doğru olduğunu ancak bunların teorik olarak doğru olduğunu, bu teorik doğruyu pratiğe dönüştürme konusunda tüm siyasilere büyük görevler düştüğünü söyledi.

Berova: Tüm siyasilere görev düşer
banner150

banner150 banner150

Berova, Büyükkonuk ve Yedikonuk İlkokullarının birleştirilmesine teorik olarak bakıldığında bu tespitin doğru olduğunu ancak pratikte bunu yapabilmek için o bölgedeki halkın kabulünü sağlamak gerektiğini kaydetti.

Ancak bunun bölge halkına kabul ettirilemediğini ifade eden Berova, sıkıntının bu olduğunu, bu yüzden o bölgede tüm ilgililerin desteğini istedi, bölgede bu gibi sıkıntıların aşılması için toplu seferberlik yapılması gerekliliği üzerinde durdu.

Mehmetçik Lisesi konusunda gerekli çalışmaların yapılması gerekliliğine işaret eden Berova, Çukurova Üniversitesi konusuna da değinerek, geçmiş dönemde bu üniversiteye bir yasa ile yatırım olanağı tanındığını, ancak bu yatırımın henüz yapılmadığını söyledi.

Bu üniversiteye 400 dönümlük bir arazi verildiğini, ancak yatırım yapılmadığından buraya gelen yatırım taleplerini değerlendireceklerini ifade eden Berova, yeni YÖDAK Yasası ile bu konularda daha sağlam adımlar atabileceklerini, yönlendirme yapabileceklerini, yeni gelecek yatırımcılara olanak sağlanabileceğini anlattı.

Berova, bu yönlendirmelerin Çukurova Üniversitesi’ne verilen araziyi de kapsayacağını söyledi. Berova, ancak bu arazinin yola çıkışının Kaymakamlık kararıyla bir sendikaya verilen araziden dolayı kesildiğini ifade ederek, bu arazinin de devlet bünyesine geri kazandırılması için herkesin gerekli hassasiyeti göstermesi gerektiğini kaydetti.

Bakan Berova, bu kararın iptal edilmesi gerektiğini ifade ederek, bu konuda gerekli çalışmaların yapıldığını söyledi.

İstanbul Teknik Üniversitesi’nin de Mağusa’daki yatırımını tamamlamasının ardından Erenköy’deki yatırımını yapacağını söylediğini ifade eden Berova, üniversiteyi bu yatırımı hızlandırması için her görüşmede teşvik ettiğini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2017, 15:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner75

banner88

banner104