'Çocuğumu yerde tekmeledi'

banner37

Süreyya Kaleci isimli anne, Gazimağusa Alasya İlkokulu 5. sınıf öğrencisi olan oğlunun, topa tekme attığı gerekçesiyle beden eğitimi öğretmeni tarafından ciddi şekilde dövüldüğünü iddia etti

banner87
'Çocuğumu yerde tekmeledi'
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’daki Alasya İlkokulu’nda dün sabah, beden eğitimi öğretmeninin topa tekme attığı gerekçesiyle K.K. isimli 5. sınıf öğrencisini ciddi şekilde, bir başka öğrenciyi de hafif şekilde darp ettiği, olayı gören bir öğrenciyi ise “Akıllı durmazsanız, K’yı geberttiğim gibi sizi de gebertirim” diye tehdit ettiği iddia edildi. Ciddi şekilde darp edildiği öne sürülen K.K’nın şikayeti üzerine, polisin okulun güvenlik kameralarını incelediği ve görüntüler neticesinde de söz konusu öğretmeni gözaltına aldığı iddia edildi.

KIBRIS’a konuşan Süreyya Kaleci isimli anne, dün sabah Alasya İlkokulu’nda okuyan oğlunun ve bir arkadaşının teneffüs sırasında topa tekme attığı gerekçesiyle beden eğitimi öğretmeni tarafından dövüldüklerini öne sürdü.

banner134
Topa tekme attığı için öfkelenen öğretmenin oğlunun boğazını sıkıp yere yatırdığını ve tekmeleyerek dövdüğünü öne süren Süreyya Kaleci, oğlunun arkadaşının da dövüldüğünü, ayrıca olayı gören bir öğrencinin de öğretmen tarafından “Akıllı durmazsanız, K’yı geberttiğim gibi sizi de gebertirim” diye tehdit ettiği iddiasında bulundu.

Olayın bilgilerine gelmesi üzerine, çocuğunu hastaneye götürüp darp raporu aldığını ve polise şikayette bulunduklarını söyleyen Kaleci, okulun güvenlik kamerası görüntülerini izleyen polisin darp olayını tespit ettiğini ve bunun üzerine beden eğitimi öğretmenini de gözaltına aldığını öne sürdü.

Süreyya Kaleci, “Bu kişinin, okulda yeri yoktur. Gereken cezayı alması için, yasa çerçevesinde gerekli başvuruları yapacağız. Adı edilen şahsın çocuğumuzun yanına dahi yanaşmasını istemiyoruz” dedi.

Gereken tedbirleri alması için yetkililere çağrı yapan Süreyya Kaleci, “Şok içerisindeyiz” diyerek şöyle devam etti:

“Okula emanet ettiğimiz çocuğumuz, teneffüste, bir eğitimci tarafından ciddi şekilde darp edildi. Bu kabul edilemez. Yetkililer derhal gerekeni yapsın. Bu şahıs nasıl öğretmen oldu, araştırılsın. Biz çocuğumuzu eğitim alması için okula gönderiyoruz, dayak yemesi için değil. Oğlumuz, doktor kontrolünden geçirildi. Boğazında izler, karnında ve ayaklarında da morluklar var. Doktor, böbreklerine zarar gelebilir endişesiyle tahlil yaptırdı, çok şükür sonuç iyi çıktı. Arkadaşları önünde çocuğumuza çirkince saldıran kişi cezasını çekmeli.”

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2017, 10:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75