banner6

Çok fazla öğrenci etkilenmedi

banner37

ÖSYM’nin, LYS puan hesaplamasında hata yapıldığını duyurmasının ardından Eğitim Bakanlığı KKTC’den Türkiye’ye ve Türkiye’den de KKTC’ye gönderilen kaç öğrencinin mağdur olduğunu tespit etti.

Çok fazla öğrenci etkilenmedi
banner151 banner143

Ceren ÖZBİL

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) puan hesaplamasında hata yapıldığını duyurdu.

ÖSYM tarafından yapılan bu açıklamanın ardından gözler, KKTC’den Türkiye üniversitelerine yerleşen öğrenciler ile Türkiye’den KKTC üniversitelerine yerleşen öğrencilerin yerleştirildiği lisans programlarıyla ilgili bir hata yapılıp yapılmadığına döndü.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, yapılan hatadan KKTC’den Türkiye’ye gönderilen sadece bir öğrenci, Türkiye’den KKTC’ye gönderilen ise net olmamakla birlikte 3 ile 5 arasında öğrenci etkilendi.

Berova: Büyük bir değişim yok

KIBRIS Gazetesi’ne konuşan Milli Eğitim Bakanı Özdemir Berova, ÖSYM tarafından hata açıklanır açıklanmaz hemen durumu incelemeye aldıklarını belirtti.

Bu doğrultuda KKTC’den Türkiye’ye gönderilen sadece bir öğrencinin ve net olmamakla birlikte Türkiye’den de KKTC’ye gelecek 3-5 öğrencinin durumdan etkilendiğini anlattı. Berova şu şekilde konuştu:

“Büyük bir değişim olmadı. Hatanın açıklamasının ardından hemen gerekli incelemeleri başattık. Bu gibi hatalar olabiliyor. Büyük kurumlar da bu gibi hataları yapabiliyor. Durumdan KKTC’den Türkiye’ye gönderilen sadece bir öğrenci etkilenmiştir.”

 

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2017, 09:32
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104