Da Vinci Bilim ve Sanat Merkezi’nden Rekor Başarı

banner37

BEAL ve 20 TFL Giriş Sınavlarında Birincilikler Onların

banner87
Da Vinci Bilim ve Sanat Merkezi’nden Rekor Başarı
banner90
banner8

Milli Eğitim Bakanlığı , 8. sınıflara yönelik düzenlediği BEAL ve 20 Temmuz Fen Lisesi giriş sınav sonuçlarını açıkladı.

Açıklamaya göre  Bulent  Ecevit  Anadolu Lisesi (BEAL-ALP, BEAL- IGCSE) ve 20 Temmuz Fen Lisesi’ne giriş sınavlarında ilk 3 sırayı Da Vinci Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri paylaşırken, Da Vinci ailesi toplamda 280 kişilik kontenjana 168 öğrenci yerleştirerek rekor başarı elde etti. Eda Şener’in 1.lik , Ecem Nur Keskinli’nin 2.lik ve Enes Ege Kar’ın 3. lük elde ettiği sınavda , 20 TFL’de 2.lik ise Lütfiyenur Gençel’e ait. Da Vinci Bilim ve Sanat Merkezi’nden 5 öğrenci ilk 7 sırayı paylaşmanın gururunu yaşadı.

Da Vinci Bilim ve Sanat Merkezi sınavda başarı gösteren öğrenciler ve velilerine yönelik bugün Lefkoşa’daki Merkez Binası’nda etkinlik düzenledi. Etkinlikte konuşan Da Vinci Bilim ve Sanat Merkezi Direktörü Güren Koral, öğrencileri ve ailelerini kutlarken elde edilen üstün başarının birlikte çalışmanın ürünü olduğunu vurguladı.

Başarının tesadüfen gelmediğini anımsatan Koral “sıralamada ilk 50 de 35; BEAL-ALP ’nın 120 kişilik kontenjanına 80, BEAL- IGCSE programının 30 kişilik kontenjanına 21, 20 TFL’nin 130 kişilik kontenjanına 67 öğrenci yerleştirmekten onur ve gurur duyuyoruz” dedi.

Gurur veren sonuçların elde edilmesinde program çerçevesinde öğrencilerin bireysel öğrenme potansiyellerine göre hareket edilerek yüksek motivasyonla çalışmalarının büyük rolü olduğunu belirten Koral, aileler, çalışanlar ve öğretmenlere teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75