Daha dikkatli olmalıyız

banner37

Anasınıf ve okul öncesinde tam zamanlı, ilkokul 1’inci ve 2’nci sınıflarda ise dönüşümlü yüz yüze eğitim dün başladı. Öğrenciler, okullara Koronavirüs tedbirleri kapsamında alındı ancak okul çıkış saatinde kapı önünde yaşanan yoğunluk, yeni bir düzenlemeye daha ihtiyaç olduğunu gösterdi

Daha dikkatli olmalıyız
banner99

Doğan SAMER

   Salgın nedeniyle 10 Mart’ta eğitime verilen ara, Bulaşıcı Hastalıklar Üst Kurulu’nun önerisi üzerine kademeli olarak açılıyor.

banner134
   Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na bağlı okullarda yüz yüze eğitim, anasınıf ve okul öncesinde tam zamanlı, ilkokul 1 ve 2'nci sınıflarda ise dönüşümlü olacak şekilde dün yeniden başladı.
   Koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı alınan tedbirler çerçevesinde kapılarını öğrenci ve öğretmenlere açan okullarda, öğrenci sayısı beklenenin altındaydı.

   Öğrenciler, okullara Koronavirüs tedbirleri kapsamında alındı ancak okul çıkış saatinde kapı önünde yaşanan yoğunluk, yeni bir düzenlemeye daha ihtiyaç olduğunu gösterdi.

   Maske kuralına uyum olduğu ancak okul kapısı önündeki kalabalığın sosyal mesafe kuralına uymadığı gözlemlendi. Okul önlerinde çocuklarını almaya gelen velilerin oluşturduğu kalabalığın giderilmesi için yeni bir tedbirin gündeme gelmesi gerekiyor.

   Öte yandan Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) okul öncesi eğitimin dönüşümsüz olmasının yanlış olduğu gerekçesiyle dün 08.00-09.20 saatleri arasında tüm ana sınıflar ve anaokullarında (4 yaş ve 5 yaş) uyarı grevi yaptı.
   Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi kararları gereği, 5 Ekim Pazartesi gününden itibaren ilkokul 3, 4 ve 5. sınıflar da dönüşümlü olarak eğitim öğretime başlayacak.
   12 Ekim Pazartesi günü ise ortaokul ve liseler dönüşümlü olarak açılacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75