banner6

DAÜ'nün dünya listesinde yer almasına Güney'den tepki

banner37

Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin (DAÜ), yükseköğretim derecelendirme kuruluşu Times Higher Education’ın (THE) 2016-2017 Dünya Üniversiteleri Sıralaması’nda yer alması Güney Kıbrıs’ta tepkiye neden olduğu belirtildi.

DAÜ'nün dünya listesinde yer almasına Güney'den tepki
banner151 banner143

Alithia gazetesi, ELAM Milletvekilleri Hristos Hristu ile Linos Papayanni’nin, bu konuda Dışişleri Bakanı Yoannis Kasulidis’e soru yönelttiğini yazdı.

Habere göre, her 2 milletvekili, DAÜ’nün söz konusu listede yer almasından dolayı duydukları hoşnutsuzluğu dile getirdi.

Dışişleri Bakanı Yoannis Kasulidis, soruya verdiği yanıtta, Eğitim Bakanlığı’nın, Dışişleri Bakanlığı ile birlikte listeyi hazırlayanlara yönelik protesto mektubu gönderdiğini belirtti.

Kasulidis, benzer faaliyetlerin, İngiltere’deki Güney Kıbrıs Yüksek Komiserliği tarafından da yapıldığını söyledi. Kasulidis, her iki bakanlığın ayrıca Kuzey Kıbrıs’ta faaliyet gösteren üniversitelerin tanınmasının ileriye götürülmesi çabaları gibi durumlarda, sistematik bir şekilde ilgili birimleri bilgilendirdiğini ve protestoda bulunduğunu ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2017, 13:54
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104