Devrim Şahin'in makalesi, en ilham verici makaleler arasında

banner37

Doğu Akdeniz Üniversitesi Kıbrıs Politikalar Merkezi (DAÜ – KPM) Araştırma Görevlisi Devrim Şahin’in yazdığı 'Time For a Nahost – Politik'(Ortadoğu – Politikası İçin Doğru Zaman) başlıklı makale, McKinsey Ödülü makale yarışmasında en ilham verici 20 fikir arasında yer aldı.

Devrim Şahin'in makalesi, en ilham verici makaleler arasında
banner99

DAÜ’den yapılan açıklamaya göre Avrupa Birliği’nin (AB) sürdürülebilir büyümesini yeniden sağlamak ve Avrupa insanıyla kurumları arasındaki kopukluğun çözümüne katkı koymak amacıyla  düzenlenen ödül yarışmasının sonuçları Ekim ayında açıklandı.

banner134
Devrim Şahin, makalesinde AB’nin mevcut merkez-çevre sistemine dayanan genişleme stratejilerini terk ederek âdemi-merkeziyetçi bir genişleme stratejisine ihtiyaç duyduğunu iddia etti ve AB’nin aday ülkelerin demokratik toplumsal güçleri ile doğrudan ilişki kurmasını hızlandıracak mekanizmalara ihtiyaç duyduğunu belirtti.

Şahin devamla, Avrupa insanının aday ülkelerin insanı ile uyumunu hızlandırmak için genişleme stratejilerinin tek taraflı değil çok taraflı hikâyelere/perspektiflere dayanan bir eğitim sistemi ile desteklenmesi gerektiğini ifade etti.

Şahin, bunun için Soğuk Savaş döneminde Federal Almanya’nın uyguladığı ve Demokratik Alman Cumhuriyeti ile Sovyetler Birliği’ne yönelik açılımları içeren Ost-Politik (Doğu Politikası) açılımına benzer günümüz şartlarına uygun yeni bir doktrine ihtiyaç duyulduğunu da  savundu.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2016, 18:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75