Eğitim fakültesi dekanları konsey kurdu

banner37

Eğitim Fakülteleri Dekanları Konseyi EFDEK-KKTC kuruldu.

Eğitim fakültesi dekanları konsey kurdu
banner90
banner99

Yükseköğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu’nun (YÖDAK) çağrısıyla, üniversitelerin Eğitim Fakültesi Dekanları, Eğitim Fakültelerinin sorunlarını bilimsel veriler ve ürünler çerçevesinde değerlendirmek ve Fakültelerin eğitim-öğretim, araştırma/yayım ve topluma hizmete yönelik faaliyetlerinin etkin ve verimli bir biçimde yürütülmesine katkıda bulunmak amacıyla geçtiğimiz günlerde Konsey kurdu.

DAÜ’den yapılan açıklamaya göre, Türkiye’deki Eğitim Fakülteleri Dekanlar Konseyi ile de eşgüdüm içinde çalışması amaçlanan Konsey’in ilk başkanı, Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ülker Vancı Osam oldu.

banner134
Dekanlar, Konsey’in kısa adını EFDEK-KKTC olarak belirlediler. Ayrıca Konsey’in oluşumuna, amaçlarına, faaliyet alanlarına, görevlerine ve çalışma şekline ilişkin usul ve esasları düzenlemek amacıyla bir de yönerge oluşturuldu.

EFDEK-KKTC Başkanı Prof. Dr. Ülker Vancı Osam, konuyla ilgili açıklamasında, Konsey’in kurulmasıyla birlikte, bugüne kadar hiç olmadığı şekilde KKTC üniversitelerindeki Eğitim Fakülteleri arasında bir diyalog ve işbirliği ruhunun canlandığına işaret ederek, bundan duyduğu memnuniyeti ifade etti. Osam, konuyla ilgili oynadığı rolden dolayı YÖDAK’a da teşekkür etti.

Konsey yılda en az iki kez toplanacak.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2017, 19:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75