Eğitim sendikalarından Gökçekuş'a suçlama: Konfrenası sabote etmeye çalışıyor

banner37

KTÖS ve DAÜ-SEN, YÖDAK Başkanı Hüseyin Gökçekuş’u, KTÖS’ün organize ettiği, DAÜ-SEN ve birçok akademisyenin destek verdiği 1-2 Aralık’ta gerçekleşecek “Yüksek Öğrenimde Global Eğilimler ve Kıbrıs” temalı uluslararası konferansa yönelik “internet üzerinden yalan haber yayınlayarak konferansı sabote etmeye çalışmakla” suçladı.

Eğitim sendikalarından Gökçekuş'a suçlama: Konfrenası sabote etmeye çalışıyor
banner99

DAÜ-SEN Başkanı Tarık Timur ve KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil tarafından yapılan ortak yazılı açıklamada,  “Sayın Gökçekuş, gerek Twitter gerekse elektronik posta adresi üzerinden birçok kişiye konferansı karalayıcı mesaj göndermiştir. Bununla yetinmeyip paylaştığı bir resim üstüne yaptığı yorumla konferansın hazırlanmasına emeği geçenleri AKP’ci ve vatan haini olarak karalamaya, itibarsızlaştırmaya çalışmıştır” ifadeleri yer aldı.

Açıklamada, “Sayın Gökçekuş yaptığı intihalleri gölgelemek adına uluslararası konferansa destek veren iki YÖDAK üyesini AKP’ci olarak suçlayarak neyi anlatmaya çalışmaktadır? KTÖS, DAÜ-SEN ve bağımsız akademisyenleri hangi şer odaklarına hedef göstermiştir?” diye soruldu.
Uluslararası bir konferansı karalamaya çalışan bir YÖDAK Başkanı’ın dünyanın başka yerinde olamayacağı belirtilen açıklamada, konferansta bildiri sunacak bir akademisyenin “şahsi sorunları” gerekçe göstererek son anda bildirisini çekmesinin de rastlantı olup olmadığı sorusu yöneltildi.

banner134
Gökçekuş’un “yükseköğrenimin gerçek sorunlarının tartışılacağı konferansı karalamaya çalışması ile meslek etiğini tükettiğini, işgal ettiği makamın hakkını veremediğini bir kez daha gösterdiği” öne sürülen açıklamada, Gökçekuş’un eğitime daha fazla zarar vermemesi için, Cumhurbaşkanı Akıncı’ya görevden alması çağrısı da yinelendi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2016, 11:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75