banner6

Elcil: AÖA süreci asimilasyon politikalarıyla ilişkili

banner37

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS), Atatürk Öğretmen Akademisi (AÖA) ve Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) arasındaki işbirliği protokolüyle ilgili Yeni Kıbrıs Partisi’ni (YKP) ziyaret etti.

Elcil: AÖA süreci asimilasyon politikalarıyla ilişkili
banner151 banner143

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil, ziyarette yaptığı konuşmada, AÖA’yla ilgili sürecin “asimilasyon” politikalarıyla ilişkili olduğunu söyledi.

Akademinin, laik toplum yetiştirilmesi adına önemli bir misyon üstlendiğini kaydeden Elcil, “Esas amacın Kıbrıs Türk halkını dönüştürmek olduğunu” kaydetti.

Elcil, akademinin sadece öğretmen yetiştirmediğini, hizmet içi eğitim vermek gibi işlevleri de olduğunu anlattı.

AÖA diplomalarının yurt dışında geçerli olmadığı ifadelerinin gerçeği yansıtmadığını da dile getiren Elcil, buradan mezun öğretmenlerin yurt dışında çeşitli pozisyonlarda görev yaptığını anlattı.

Sürece “toplumsal bir direniş”le cevap vermek gerektiğini kaydeden Elcil, YKP’yi de bu kapsamda ziyaret ettiklerini anlatı.

YKP'den destek 

YKP Genel Sekreteri Murat Kanatlı da konuşmasında, KTÖS’e destek belirtti. “İlahiyat Koleji’yle başlayan süreç AÖA ile devam ediyor” diyen Kanatlı, yapılanların altında toplumu dönüştürme ve eğitimi özelleştirme çabası yattığını söyledi.

“Eğitim rant kapısı olmamalı” diyen Kanatlı, sürece karşı verdikleri mücadeleye devam edeceklerini kaydetti.

 

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2017, 14:56
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104