banner6

Enerji tasarrufu eğitimlerinin ilki Şehit Tuncer İlkokulu'nda verildi

banner37

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’nun (KIB-TEK) “El Ele Veriyoruz, Enerjimizi Daha Verimli Kullanıyoruz” sloganıyla düzenlediği enerji tasarrufu eğitimlerinin ilki Lefkoşa Şehit Tuncer İlkokulu’nda yapıldı.

Enerji tasarrufu eğitimlerinin ilki Şehit Tuncer İlkokulu'nda verildi
banner151 banner143

Kıb-Tek Proje Sorumlusu Gizem Volkan tarafından 5. sınıf öğrencilerine verilen seminerde, Şehit Tuncer İlkokulu Müdürü Uğur Çınar, Kıb-Tek Genel Müdürü Gürcan Erdoğan, Kıb-Tek yetkilileri ve okul öğretmenleri hazır bulundu. 

Volkan: Çocuklar verimli enerji tüketimi konusunda bilinçlenmeli

Sunumdan önce açılış konuşmasını yapan Kıb-Tek Proje Sorumlusu Gizem Volkan, enerji tasarrufu eğitimlerinin, enerjik çocuk sosyal sorumluluk projesi kapsamında düzenlendiğini kaydetti. 

Günlük enerji tüketiminde çocukların önemli bir yer tutuğuna işaret eden Volkan, çocukların, enerji kullanımı ve verimlilik konusunda bilinçlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Verimli enerji kullanımının önce ev ekonomisine, sonra da ülke ekonomisine ciddi katılar sağladığını ifade eden Volkan, enerjik çocuk sosyal sorumluluk projesiyle KKTC’de ilkokulda okuyan binlerce çocuğun verimli enerji tüketimi konusunda bilinçlendirilmesinin amaçlandığını sözlerine ekledi. 

Erdoğan: Ne kadar az tüketirsek, o kadar az üretiriz

Kıb-Tek Genel Müdürü Gürcan Erdoğan da, hayatı kolaylaştırmak amacıyla elektrik ürettiklerini belirterek, bu amaçla Kıb-Tek’te birçok insanın çalıştığını anlattı. 

Elektrik enerjisinin tasarruflu kullanılması konusunda çocuklara da büyük görevler düştüğünü söyleyen Erdoğan, “Ne kadar az elektrik tüketirseniz, biz de o kadar az elektrik üreteceğiz. Az yakıt tüketip çevreyi daha temiz tutacağız” dedi. 

Erdoğan, gelecek nesillere daha iyi bir çevre ve gelecek bırakabilmek için, çocukları bilinçlendirmenin önemine işaret etti. 

Konuşmalar ardından sunuma geçildi. 

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2017, 14:16
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104