banner6

Eylem: Mücadelemize devam edeceğiz!

banner37

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası Başkanı Selma Eylem, Yüksek İdare Mahkemesi’nde bugün Hala Sultan İlahiyat Koleji ile ilgili çıkan ret kararını KIBRIS’a değerlendirdi.

Eylem: Mücadelemize devam edeceğiz!
banner99

Çağdaş ÖĞÜÇ

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası’nın, Hala Sultan İlahiyat Koleji'nin kapatılmasıyla ilgili Yüksek İdare Mahkemesi’nde açtığı davada mahkeme tarafından ret ve iptal kararını KIBRIS’a değerlendiren Eylem, konuyu henüz sendikanın hukukçusuyla görüşmediklerini ifade ederek, Yüksek İdare Mahkemesi’nin aldığı kararı ilginç bulduklarını da ifade etti.

Eylem, alınan kararın gerekçesi olarak sendikanın tüzüğünde bulunan amaçlar bölümünde “eğitimin geliştirilmesi”ne yönelik bir ibare bulunmadığı gösterildiğini kaydederek, tüzüğün diğer maddeleri içinde eğitimde taraf olmak ibaresinin bulunduğunu da sözlerine ekledi.

Eylem, “eğitimde örgütlü bir sendikanın tüzüğünde bahsi geçen madde yok diye böyle bir karara varılması çok ilginç” diyerek, sendika hukukçusuyla görüşüp yeniden bir yol haritası düzenleyeceklerini de sözlerine ekledi.

Mücadeleden vazgeçme niyetlerinin olmadığını da kaydeden Eylem, “bizim derdimiz eğitim ve toplumun geleceğidir. Bu toplum için öngörülen dayatmayla mücadelemize devam edeceğiz” diyerek sözlerine son verdi.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2017, 13:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104