banner6

Girne bölgesi okullarında yetersizlik var

banner37

Girne İnisiyatifi, Girne bölgesindeki okulların yetersizliği yüzünden yaşanan sorunlar konusunda önce yetkililerle bir dizi görüşme yapılmasını ardından da kullanılabilecek tüm hukuki yolların kullanılmasını kararlaştırdı.

Girne bölgesi okullarında yetersizlik var
banner151 banner143

Girne İnisiyatifi, Girne bölgesinde halen okullara kaydı alınmayan çok sayıda öğrenci bulunması ve kaydı alınanların da kalabalık sınıflarda eğitim görmesi nedeniyle bölge okullarının okul aile birlikleriyle ortak toplantı yaptı.

İnsiyatiften yapılan açıklamaya göre, Girne 23 Nisan İlkokulu’nda yer alan toplantıda Girne İnisiyatifi aktivistleri, okul aile birlikleri temsilcileri ve öğretmenler, yaşanan sıkıntıları görüşerek çözüm önerileri üzerinde değerlendirmelerde bulundu. 

Toplantıda, önce yetkililerle bir dizi görüşmelerin yapılması ardından ise kullanılabilecek tüm hukuki yolların kullanılması kararlaştırıldı. 

Plansız yapılaşmanın Girne’de yarattığı çevresel sorunlar yanında en temel insan haklarına erişimi de engellemeye başladığına vurgu yapan Girne İnsiyatifi, bu kapsamada yakın bir süre sonra bu konularla ilgili çeşitli faaliyetlerde bulunacağını açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2017, 16:43
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104