banner6

Günsel'e Londra'da fahri profesörlük unvanı

banner37

Uluslararası Sokrates Komitesi YDÜ Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel’i onurlandırdı

Günsel'e Londra'da fahri profesörlük unvanı
banner99

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel’e Uluslararası Sokrates Komitesi tarafından Oxford Akademik Birliği’nin Fahri Profesörlük unvanı verildi

Avrupa Rektörler Kulübü’nün de üyesi olan Kurucu Rektör Dr. Suat İ. Günsel’e Fahri Profesörlük unvanı Londra’da düzenlenen görkemli törenle takdim edildi. Dr. Suat Günsel törende yaptığı konuşmada, adalı olmanın kendine özgülüğünden ve kıtalılarla olan farklılıklarından söz ederek, fahri profesörlük unvanına layık görülmesinden dolayı büyük gurur ve mutluluk duyduğunu söyledi.

“Dünyanın gelişmiş ülkeleriyle yarışır duruma geldik”

Günsel, “Adalılar sürekli olarak bir gemide olma hissini taşırlar. Fırtınaya yakalanmamak için bir yere kök salma ihtiyacını duyarlar. Üniversitemiz bu küçücük adada 110 farklı ülke insanını bir araya getirmeyi başarmıştır” dedi.

Kurucu Rektörü Dr. Suat Günsel, “Yapılan araştırmalarla şu anda dünyanın gelişmiş olan ülkeleriyle yarışır duruma geldik. Örneğin Big Bang CERN projelerine katkı sağlamaktayız. İleri teknoloji ile çalışan güneş enerjili araba, giyilebilir sağlık teknolojileri, süper bilgisayar ve robot teknolojisindeki gelişmeler de bunların kanıtı durumundadır” şeklinde konuştu.

Yakın Doğu Üniversitesi bünyesinde oluşturulan güçlü bir ekiple Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ilk yerli otomobili olan ‘Günsel’in tasarlanıp hayata geçirildiğini vurgulayan Dr. Suat İ. Günsel, kendisine layık görülen fahri profesörlük unvanının, ülke insanının ürettiklerinin uluslararası platformda kabulü anlamını taşıdığını söyleyerek "Bizleri onurlandırdınız" dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2017, 10:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104