banner6

Harmancı: Ben uçuk vaadler vermedim, iyi yöneteceğim sözü verdim

banner37

Lefkoşa Türk Belediyesi(LTB) Başkanı Mehmet Harmancı okullara başlattığı ziyaret turu çerçevesinde bugün(3 Kasım Perşembe) başkentin en köklü okullarından Lefkoşa Türk Lisesi(LTL) öğretmen ve öğrencileri ile buluştu.

Harmancı: Ben uçuk vaadler vermedim, iyi yöneteceğim sözü verdim
banner151 banner143

LTB Başkanı Mehmet Harmancı, Mehmet Altınbaş Konferans Salonu’ndaki  konuşmasında üniversiteyi bitirdikten sonra okuduğu meslek olmamasına rağmen turizm sektöründe çalıştığını ve turizm sektöründeki çalışmayla hayatını idame ettirdiğini kaydederek öğrencilere “Hayatta hiçbir işi yapmaktan çekinmeyin. Bu yolda bazı yenilgiler veya kesintiler olabilir ama mücadele etmekten korkmayın.Kendi emeğiniz ve bilginizle onurlu olarak yapılan her iş iyidir ve yaptığınız işten de her zaman gurur duymalısınız.” tavsiyesinde bulundu.

“Ben uçuk vaadler vermedim, iyi yöneteceğim sözü verdim”

LTB’nin çalışmaları ve belediye başkanlığı vizyonu ile ilgili de öğrencilere açıklamalarda bulunan Başkan Harmancı, “Ben seçileceğimde LTB’yle ilgili yol,kaldırım, köprü vs. sözü vermedim ama çok iyi yöneteceğimi söyledim. Personel sayısını düşürdük, bütçedeki açıkları azalttık, belediyeyi sistemli ve uygulanabilir- denetlenebilir programlarla yönetmeye başladık. Eğer bir yolu dürüstlükten taviz vermeden yürürseniz, baskı altında dahi olsa sistem ve disiplinden taviz vermezseniz bir gün mutlaka  hedefe varırsınız. “ dedi.

“3 önemli projeyle Lefkoşa’nın çehresi değişecek”

LTB’nin paylaşım mutfağı, 15 gün sonra hizmete girecek sığınma evi gibi projeleri gerçekleştirmekte olduğunu, engellilerin taşınması için maraton geliriyle araç aldıklarını kaydeden Harmancı, önümüzdeki aylarda çalışmalarına başlanacak Ecvet Yusuf Caddesi Yenileme Projesi, Surlariçi Yayalaştırma Projesi ve Atatürk Öğretmen Akademisi yakınlarında yapılacak Açık Pazar Projesi’nin tamamlanması ile birlikte Lefkoşa’nın çehresinin değişeceğini vurguladı.

“Binanın zeminini sağlamlaştırdık artık üst katlara çıkma zamanı”

LTB’yi ekonomik olarak sürdürülemeyecek kadar kötü bir durumda devraldıklarını, uyguladıkları mali disiplin  ve tasarruf tedbirleri ile her geçen gün  iyiye doğru bir ivme yakaladıklarını kaydederek “Fakirken fakir gibi davrandık ama daha iyi günler için zemin oluşturduk, Lefkoşalı’ya her geçen gün daha iyi hizmet vermeye başladık. Çöken binanın temellerini sağlamlaştırdık artık üst katlara doğru çıkma zamanımız geldi” dedi.

“Gelin ve katılımcı olun”

Gençlerle ilgili de tüm kesimleri kapsayacak ve gençlerin söz hakkının olduğu,kararlar ürettiği bir “Gençlik Meclisi” oluşturduklarını  ve Bandabuliya içinde de bir “Gençlik Merkezi Projesi” olduğunu kaydeden başkan Harmancı,  salondaki gençlere yönelik “Gençlik farklı yönlerden kendini geliştirmeli. Biz gençleri şehrin bir parçası olarak görüyoruz ve onlara daha da katılımcı olacakları alanlar yaratmaya çalışıyoruz.Gelin ve bu çalışmalara aktif şekilde katılın” çağrısı yaptı.

Etkinlik sonunda LTL Müdürü Mustafa Şevketoğlu tarafından Başkan Harmancı’ya çiçek takdim edilirken Başkan Harmancı da LTL Müdürü Şevketoğlu’na LTB’nin  tahtadan oyma bir plaketin verdi.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2016, 16:05
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104