Haspolat, Hala Sultan'a taşınıyor

banner37

KTEZO Çıraklık Eğitim Merkezi’nin ev sahipliği yapmak için hazırlıklarına başladığı Haspolat Meslek Lisesi’nin bu yıl eğitime Hala Sultan İlahiyat Koleji’nde devam edeceği açıklandı

Haspolat, Hala Sultan'a taşınıyor
banner90
banner8

Yıpranmışlığı nedeniyle 4 şiddetindeki bir depreme dayanamayacağı ve çökme tehlikesi bulunduğu açıklanan Haspolat Meslek Lisesi’nin 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı’na Hala Sultan İlahiyat Koleji’nde devam edeceği açıklandı.

Daha önce, Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası’na (KTEZO) bağlı Çıraklık Eğitim Merkezi’ne taşınacağı ve bu amaçla Çıraklık Eğitim Merkezi’nde hazırlıklara başlandığı ve geçtiğimiz hafta başında öğrencilerin burada eğitime başlayacağı yönündeki açıklamaların ardından dün sürpriz bir gelişme oldu ve Milli Eğitim Bakanlığı ile Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) arasında, Haspolat Meslek Lisesi’nin bu yıl eğitimine Hala Sultan İlahiyat Koleji’nde yapılması için protokol imzalandığı açıklandı.

banner134
KTOEÖS Başkanı Selma Eylem, Haspolat Meslek Lisesi’nde yaşanan durum hakkında bakanlıkla görüşme yaptıklarını ve bu görüşmeler sonucunda okulun bir yıllığına eğitimine Hala Sultan İlahiyat Koleji binasında devam etmesi için protokol imzaladıklarını belirtti.

KTOEÖS Eğitim Sekreteri Ömer Akkanat ise, Haspolat Meslek Lisesi’nin ekonomik ömrünü tükettiğini ve imzalanan protokolle birlikte okulun eğitimine pazartesi gününden itibaren geçici olarak Hala Sultan İlahiyat Koleji devam edeceğini söyledi.

Akkanat, Haspolat Meslek Lisesi’nin gelecek yıl eğitimine Bayraktar Ortaokulu’nun olduğu alana yapılacak olan yeni binada devam etmesinin de takipçisi olacaklarını kaydetti.

Öte yandan önceki hafta KIBRIS’a konuşan Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkârlar Odası (KTEZO) Genel Koordinatörü Hürrem Tulga, Haspolat Meslek Lisesi’nin yeni eğitim yılında faaliyetlerine KTEZO Taner Akcan Çıraklık ve Yetişkin Eğitimi Merkezi’nde devam edeceğini ve okulda bulunan atölyelerin de geçtiğimiz pazartesi gününden itibaren KTEZO binasına taşınacağını söylemişti.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2018, 10:33
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75