banner6

Hedef, kaliteden ödün vermeden eğitim

banner37

Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi, yeni eğitim-öğretim yılında dört programa daha öğrenci alacak ancak sayıyı fazla artırmayacak

Hedef, kaliteden ödün vermeden eğitim
banner99

Ergül ERNUR

Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi (KSBÜ) daha nitelikli öğrenci getirmek için çaba harcayan yüksek öğretim kurumlarından biri.

KSBÜ’nün ana hedefi ise sayısı fazla artırmadan, kaliteden ödün vermeden bir eğitim sunmak…

Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Güleç, yeni eğitim-öğretim yılında dört programa daha öğrenci alarak, sayıyı fazla artırmadan ve kaliteden ödün vermeden eğitime devam edileceğini belirtti.

Sosyal, kültürel faaliyetlerin yanı sıra öğrencilerin sportif faaliyetlerde bulunmalarını teşvik etmeyi de hedeflediklerini söyledi.

“Tatlı bir rekabet var”

Ülkemiz yükseköğretimiyle ilgili Güleç, üniversitelerin hep daha iyi olmak için çaba içinde olduklarını belirterek akredite olmaya çalışıldığını, daha nitelikli öğrenci getirmeye gayret edildiğini söyledi.

Güleç, daha da önemlisinin araştırma ve incelemeye ağırlık vermeye başlandığına işaret ederek “Üniversiteler arasında tatlı bir rekabet var. Bu da ülke yükseköğretimi geliştiriyor. Bunlar güzel şeyler. Her sektörde olduğu gibi yükseköğretimde de ufak tefek sorunlar oluyor. Onların da zamanla aşılacağına inanıyorum” dedi.

397 öğrenci, 25 öğretim görevlisi

Rektör Prof. Dr. İsmail Güleç, üniversitede 8’i KKTC uyruklu diğerleri Türkiye Cumhuriyeti uyruklu olmak üzere toplam 397 öğrencileri olduğunu belirtti.

Güleç, üniversitede dört bölümde eğitim veren ikisi yabancı uyruklu toplam 25 öğretim görevlisi bulunduğunu söyledi.

Misyon; Mesleki bilgisi tam bireyler yetiştirmek

Güleç, Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi’nin misyonunun “Kendisine, ailesine, topluma ve insanlığa karşı sorumluluğunun bilincinde mesleki bilgisi tam bireyler yetiştirmek ve insanlığa faydalı bilgi ve hizmet üretmektir” olduğunu belirtti.

Misyonlarını ise Güleç, şöyle aktardı: “Ürettiği evrensel nitelikte bilgi ve yetiştirdiği bireyler ile ülkesinin gelişmesine ve kalkınmasına katkıda bulunmak ve dünyada barış ve refahın artmasına çalışmaktır”.

Arapça Öğretmenliği yeni açılacak bölümler arasında

Güleç, üniversite bünyesinde Dini İlimler Fakültesi, Eğitim Bilimleri Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi olmak üzere toplam 4 fakülte olduğunu söyledi.

Üniversitede yeni eğitim ve öğretim dönemine ilişkin Güleç, Türkçe Öğretmenliği, İngilizce Öğretmenliği ve Arapça Öğretmenliği ile Siyaset Bilimleri ve Uluslararası İlişkiler Bölümlerinin açılmasının planlandığını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2017, 08:56
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104