'Kadınlarımızı daha etkin görevlerde görmeyi arzuluyorum'

banner37

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova, barış, uzlaşma ve sevgiyi içinde barındıran kadınları daha etkin görevlerde görmeyi arzuladığını belirtti.

'Kadınlarımızı daha etkin görevlerde görmeyi arzuluyorum'
banner99

Berova, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yayınladığı mesajda, ülkede ve dünyada kadınların barış ve güven içinde, hak adalet ilkeleri temelinde yaşamın her alanında eşit ve özgür bireyler olarak yaşamasının en önemli ortak dileği olduğunu kaydetti.

banner134
Özdemir Berova, “Hayata, emeğiyle, kalemiyle, ürettiği eserler ve her türlü düşüncesiyle katkı koyan tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, ülke ve dünya barışını yakalayabilmek için barış, uzlaşma ve sevgiyi içinde barındıran kadınları daha etkin görevlerde görmeyi arzuladığımı vurgulamak istiyorum.” dedi.

Kadınların, toplumların ve ailelerin gelişip ilerlemesinde önemli bir rol üstlenmiş, ekonomide çok önemli bir yere sahip olmuş insanlar olduğuna işaret eden Berova, kadınların olduğu her yerde ilerleme olduğunu belirtti.

Berova, “Biz Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı olarak, her daim emek veren, üreten veya üretmek isteyen, fikri olan yada yeteneği olan kadınlarımızın yanında olmaya imkanlar sağlamaya devam edeceğiz. Bu noktada, tüm kadınların sadece 8 Mart gününü değil, her gününü içtenlikle kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2017, 17:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75