banner6

Karpaz okulları öğretmensiz

banner37

İskele ve Mehmetçik’teki ilkokullarda öğretmen eksikliği yokken bölgenin diğer ilkokullarında toplam 20 öğretmen eksikliği bulunuyor.

Karpaz okulları öğretmensiz
banner99

Ayşe BULUT

banner134

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullar 2017- 2018 eğitim yılına dün başlarken, İskele Bölgesi okulları öğretmen eksikliğini daha çok yaşayan okullar oldu.

Öğretmen eksikliğinden dolayı eğitim aksak başlayan İskele okullarında ilk günden bazı dersler öğretmen eksikliğinden dolayı boş geçti.

KIBRIS gazetesinin okul yetkililerinden aldığı bilgiye göre, Karpaz bölgesinde bulunan ilkokullarda toplam 20 öğretmen eksikle eğitimin ilk gününe başladı. Karpaz bölgesinde Dipkarpaz İlkokulu’nda 7, Yenierenköy İlkokulu’nda 1, Şehit Menteş Zorba İlkokulu’nda 2, Ziyamet İlkokulu’nda 1, Kumyalı İlkokulu’nda 3, Yedikonuk İlkokulu’nda 3 ve Büyükkonuk İlkokulu’nda 3 öğretmen eksik olarak eğitime açıldı.

İskele ve Mehmetçik’te öğretmen kadroları tamam

Mehmetçik İlkokulu ve Şehit İlter Karter İlkokulu’nda öğretmen kadrosu tam olduğundan dolayı öğrenciler sorunsuz yeni ders yılına başladı. Öğretmen eksikliği nedeniyle okullarda sınıflar birleştirilerek öğrencilere ders verildi. Ancak Kumyalı İlkokulu, okulda bir öğretmen olduğu için öğrenciler eve gönderildi ve çocuklar ders başı yapamadı. Yenierenköy İlkokulu’nda ise yeni yapılan okul öncesi binanın eğitim malzemeleri gelmediği için çocuklar eski binalarda ders başı yaptı.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2017, 11:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104