KGS-2 şampiyonları Artı’dan

banner37

Artı Eğitim Merkezi, KGS-2’de bölge bazında şampiyonluk alan öğrencilerin tamamının kendi öğrencileri olmasının mutluluğunu yaşıyor

banner87
KGS-2 şampiyonları Artı’dan
banner90
banner8

257 ÖĞRENCİ İLE YAKALANAN BAŞARI... Dershane yönetimi, ada genelinde 257 öğrenci ile yakalamış oldukları başarılı çizginin ileriki süreçte daha anlamlı bir başarıya dönüşeceğinden emin olduklarını belirtti. Çeşitli sebeplerle devlet kolejlerine kayıt yaptırmayan öğrencilerin yerine sırada bekleyen yedek öğrencilerin içinden de katılacak olanlar olduğunu belirten yönetim, bu öğrencilerin de kolejlere kayıt yapabilecek olmalarının onlar için ayrıca bir mutluluk kaynağı olduğunu dile getirdi.

Funda ÖZSAKINÇ

   Kolej Giriş Sınavı’nın ikincisi (KGS-2) önceki gün yedi merkezde toplam bin 474 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi.

   Lefkoşa, Girne ve Gazimağusa’da şubeleri bulunan Artı Eğitim Merkezi’nden KGS’ye katılan öğrencilerin ortalama yüzde 70’in üzerinde başarı gösterdikleri KGS-2’de, Artı Eğitim Merkezi öğrencisi olan Sevgi Yorgancıoğlu, 99 puanla KKTC genelinde ve Lefkoşa bölgesinde birinci oldu.

   Artı Eğitim Merkezi yönetimi, KGS-2 sonuçlarıyla ilgili dün bir basın toplantısı gerçekleştirdi ve bölgesel bazda şampiyonluk alan öğrencilerin tamamının merkez öğrencileri olmasından duydukları mutluluğu dile getirdi. 

“Çalışmalarımızın meyvelerini topluyoruz”

   Yapılan basın toplantısıyla bölgelerde dereceye giren öğrencilerini tanıtan ve KIBRIS’a konuşan Artı Eğitim Merkezi Direktörü Havva Şeniz; “Ağustos 2019’da büyük bir istekle 3 şubemizde başlayıp heyecanla devam eden çalışmalarımızın bugün meyvelerini topluyoruz” dedi.

   Şeniz, bu yıl yaşanan salgın süreciyle, hem öğrenciler ve aileleri hem de okul yönetiminin büyük zorluklar yaşadıklarını, ancak bu zorlukları yenmek için başlattıkları uzaktan eğitim ve canlı yayın dersleriyle öğrencilerine en verimli çalışmaları yapmayı başarmış olduklarını ifade etti.

“20 kişilik Dr. Suat Günsel Bursu’nun 12’si Artı’dan”

   Artı Eğitim Merkezi yönetimi, ada genelinde 257 öğrenci ile yakalamış oldukları başarılı çizginin önümüzdeki süreçte daha anlamlı bir başarıya dönüşeceğinden emin olduklarını belirtti. Çeşitli sebeplerle devlet kolejlerine kayıt yaptırmayan öğrencilerin yerine sırada bekleyen yedek öğrencilerinin içinden de katılacak olanlar olduğunu belirten yönetim, bu öğrencilerin de kolejlere kayıt yapabilecek olmalarının onlar için ayrıca bir mutluluk kaynağı olduğunu dile getirdi.

   Özel okulların kolej bölümleri için de yapılan burs ve sıralama sınavlarında tüm dereceleri Artı Dershanesi Öğrencileri toplarken, en prestijli burslardan biri olan ‘Dr. Suat Günsel Bursu’ için belirlenen 20 kişilik öğrenci grubuna 12 kişi Artı Dershanesi’nden hak kazandı.

“Kucak dolusu teşekkürü hak eden kahramanlar”

   Artı Eğitim yönetimi, tüm bir yıl boyunca gerek KGS, gerekse özel okulların bursluluk sınavlarında ter döken öğrencilerinin bu günlere gelmesinde emeği bulunan başta dershane öğretmenleri olmak üzere, okul öğretmenleri ve velilere bu mutluluğu yaşattıkları için teşekkürlerini iletti. 

Bölge birincisi gelen öğrenciler ne dedi?

Sevgi Yorgancıoğlu:

   Hem dershaneye hem okula gidiyoruz. Evde de çalışıyoruz ama bence tamamen çalışmak değil, önemli olan derste dinlemek ve sevmek. 1 yıldan bu yana Artı Dershanesi’ndeyim. Bana destek olan aileme, okul ve dershane öğretmenlerime çok teşekkür ederim.

Hüseyin Altınay Gazi:

   Dershaneye giderek çalıştım, evde, okulda, her yerde, herkes bana bir şeyler kattı. Onların kattıklarının üstüne katarak bende bir şeyler elde ettim. 1 yıldır bu dershanedeyim, herkese çok teşekkür ederim.

Selin Karakaya:

   Çok çalıştım, tabi son 1 hafta hep kendimi motive ettim. Ve esas kazanmamı öğretmenlerime ve aileme borçluyum. Onlara çok teşekkür ederim. Çok güzel bir eğitim aldık. Ailem büyük destek bana. 2 yıldır Artı Dershanesi’ndeyim KGS-1’e de katıldım orada da 97 puan almıştım.

Tansel Hürdeniz:

   Ben son 1 hafta Express programına çok çalıştım. Tüm sınıf ve dershane öğretmenlerime çok teşekkür ederim. 1 yıldır buradayım. Bana çok şey öğretip çok şey kattılar. Aileme ve öğretmenlerime tekrar teşekkür ederim.

2020 KGS’de bölgelere göre ilk 5’e giren Artı Eğitim Merkezi Öğrencileri;

Lefkoşa Bölgesi;

Ortalama puanı 99 ile Lefkoşa ve KKTC Birincisi Sevgi Yorgancıoğlu,

Ortalama puanı 97,5 ve KGS-2 puanı 99 ile KGS-2 Birincisi Ata Doğan,

Ortalama puanı 97,5 ile KGS-2 Birincisi, KKTC ikincisi Tuğra Vurana

Ortalama puanı 97,5 ile KKTC üçüncüsü Baran İlhan Dinçkuyucu,

Ortalama puanı 97,5 ile KKTC dördüncüsü Alya Artam,

Ortalama puanı 96,5 ile KKTC beşincisi Boran Niyazi Dinçkuyucu,

Ortalama puanı 96,5 ile KKTC beşincisi Defne Solyalı.

Gazimağusa Bölgesi;

Ortalama puanı 95,5 ile G.Mağusa birincisi Hüseyin Altınay Gazi,

Ortalama puanı 95,5 ile G.Mağusa birincisi Selin Karakaya,

Ortalama puanı 95 ile G.Mağusa ikincisi Fatih Kerem Erbay,

Ortalama puanı 94,5 ile G.Mağusa üçüncüsü Berk Kavazlar,

Ortalama puanı 93,5 ile G.Mağusa dördüncüsü Bensu Baturay,

Ortalama puanı 93 ile G.Mağusa beşincisi, Eylül Tuğralı.

Girne Bölgesi;

Ortalama puanı 95 ve KGS-2 puanı 97 ile KGS-2 Girne birincisi Tansel Hürdeniz,

Ortalama puanı 95 ile Girne ikincisi İrem Sarıbaş,

Ortalama puanı 92,5 ve KGS-2 puanı 95 ile KGS-2 Girne üçüncüsü Çamay Selkan,

Ortalama puanı 92,5 ve KGS-2 puanı 93 ile KGS-2 Girne dördüncüsü Elif Emine Fıstık,

Ortalama puanı 93,5 ile Girne beşincisi Erim Aziz Uzun.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2020, 09:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75