banner6

 Kıbrıs Üniversiteler Birliği, EURASHE'ye kabul edildi.

banner37

 Kıbrıs Üniversiteler Birliği (KÜB); Avrupa Yüksek Öğrenim Kurumları Birliği'ne (EURASHE) kabul edildi.

 Kıbrıs Üniversiteler Birliği, EURASHE'ye kabul edildi.
banner90
banner99

GAÜ’den yapılan açıklamaya göre, KÜB'ün kurucusu ve dönem başkanı olan GAÜ Kurucu Rektörü ve Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar, yürüttüğü başkanlık görevini; birliğin diğer bir üyesi olan Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Mete Boyacı'ya devrederken yaptığı teşekkür açıklamasında; EURASHE'ye katılım müjdesi verdi.

Akpınar, dönem başkanlığı, UKÜ Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri tarafından yapılacak ve Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, Lefkoşa İngiliz Üniversitesi, Akdeniz Karpaz Üniversitesi, Kıbrıs Amerikan Üniversitesi, Cyprus Metropolitan University ve Girne Amerikan Üniversitesi'nin bir araya gelerek oluşturduğu birliğin; EURASHE'nin, aynı zamanda Türkiye ve KKTC'den ilk örnek üyesinin olduğunu vurguladı.

Bologna sürecine dahil ülkeler ve AB Komisyonu temsilcilerinden oluşan Bologna İzleme Grubu (BFUG) gözlemcilerinden olan EURASHE birliğinin Kıbrıs Üniversiteler Birliği'ni bünyesine kabul ettiğini ve  Fransa'da yapılacak olan 27'nci Olağan Genel Kurulları'na davet ettiğini anlattı.

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2017, 14:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104