banner6

'Kıbrıslı Vakıf Nene' öğrencilerle buluşmaya devam ediyor

banner37

Vakıf ruhunu ve karşılık beklemeden iyilik yapmayı anlatan “Kıbrıslı Vakıf Nene”, lise öğrencileriyle buluşmasını sürdürüyor.

'Kıbrıslı Vakıf Nene' öğrencilerle buluşmaya devam ediyor
banner90
banner99

Kıbrıs Vakıflar İdaresi’nin Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliğinde düzenlediği “Kıbrıslı Vakıf Nene” oyunu,  öğrencilere, vakıf ruhunu öğretmeyi,  iyiliği yaymayı, dayanışma ve paylaşma duygusunu güçlendirmeyi amaçlıyor.

Vakıflardan yapılan açıklamaya göre, oyuna interaktif olarak katılan öğrenciler, imkanları olsa nasıl vakıf kuracaklarını anlatıyor. Anne-babaya yardım etmenin, büyüklere saygının, dayanışmanın da vakıf ruhu olduğunu dile getiren öğrenciler, toplumda paylaşmanın artması ile sıkıntıların azalacağı görüşünü paylaştı.

Ortaokul öğrencileri ile buluşan, Piskar ve Kavuklu karakterlerinin yer aldığı tiyatro oyunu da, “iyilik, karşılıksızsa iyiliktir” temasını işliyor.

Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü Prof. Dr. İbrahim Benter, vakıf eserlerine ve kültürel değerlere sahip çıkıp korurken, karşılık beklemeden iyilik yapmayı ve vakıf ruhunu toplumun her kesimine yaymaya çalıştıklarını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2017, 14:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104