banner6

KİKEV'in dil ve konuşma terapisi eğitimleri tanıtılıyor

banner37

Kıbrıs İşitme Konuşma Engelliler Vakfı (KİKEV), dil ve konuşma terapisi eğitimlerini, çocukların yapacağı etkinliklerle tanıtacak.

KİKEV'in dil ve konuşma terapisi eğitimleri tanıtılıyor
banner150

banner150

banner99

AB tarafından finanse edilen Naci Talat Vakfı ve IKME tarafından yürütülen “Sesini Yükselt Haklarını Savun” projesi kapsamında, işitme engelli çocuk ve gençlere yönelik düzenlenen eğitimler 13 Nisan Perşembe günü tamamlandı.

KİKEV tarafından yapılan açıklamaya göre 28 Nisan Cuma günü saat 18.30’da gerçekleştirilecek final gecesinde ise eğitimler etkinliklerle tanıtılacak. Final gecesi Naci Talat Vakfı’nda yer alacak.

KİKEV Başkanı Bahire Doğru, proje ile çocuklardaki gelişimi görmenin sevindirici olduğunu, projeye dahil edilen işiten iki çocuğun da bazı kelime ve harflerde yaşadıkları sorunların düzeldiğini kaydetti.

Doğru, işitme engelli çocukların, işiten çocuklarla aynı ortamda eğitim almalarının,  onlarla aynı ve farklı düşünceleri olduğunu öğrenmelerine, birbirlerini daha iyi tanımalarına olanak sağladığını belirtti.

Doğru, her eğitim sonunda gerçekleştirilen resim,  müzikle terapi, dans, oyun gibi etkinliklerle sevgi dolu ortamlarında, çocukların yardımlaşmayı, paylaşmayı  ve farklılıklara  saygı  duymayı  öğrendiklerini de ifade etti.

Eğitimlerin, Uzman Dil Ve Konuşma Terapisti İmge Bora tarafından verildiği kaydeden Doğru, bu eğitimlerin sürekliliğini sağlamayı hedeflediklerini de belirtti.

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2017, 23:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104