KTEV destek bursları açıklandı

banner37

KTEV destek bursları açıklandı
banner90

Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı, (KTEV) 2019 - 2020 öğretim yılında destek bursu vereceği öğrencileri açıkladı. 

KTEV’den yapılan açıklamaya göre, bu yıl KTEV tarafından 75 öğrenciye destek bursu verilecek. Bunun 22’si ortaokul, 51’i lise ve 2 tane de üniversite hazırlık bölümü öğrencisi olacak.

KTEV Mütevelli Heyeti Başkanı Umure Örs yaptığı yazılı açıklamada, KTEV destek burslarının, KTEV kaynaklarından, hayırsever kişilerden, kurumlardan ve iş insanlarından oluşan “Öğrenci Sponsorları” tarafından karşılanabileceğini açıkladı.

Örs, hayırsever vatandaşlara ve iş insanlarına öğrenci sponsorluğu üstlenerek, öğrencilerin daha uygun şartlarda öğrenimlerini sürdürebilmelerine yardımcı olabileceklerini kaydetti ve “Daha fazla sponsor, daha fazla destek bursu” ifadelerini kullandı.

Örs, sponsor olmak isteyenlerin 228 92 00 numaralı telefondan veya www.ktev.org adresinden detaylı bilgi alabileceklerini de ekledi. 

banner9
2019 - 2020 YILI BURS ALMAYA HAK KAZANAN  ÖĞRENCİLER İSİM LİSTESİ

ORTAOKUL BURS LİSTESİ

Sıra No

İsim -  Soyisim

Okul Adı / Sınıfı

Kenan Çiçek

BTMK / 7. sınıf

Hasan Artürk

Erenköy Lisesi / 8. sınıf

Ülviye Barbali

Çanakkale Ortaokulu / 7.sınıf

Seymen Tufan Keleş

Hala Sultan İlahiyat Kolej / 7. sınıf

Pelin Mangu

Bekirpaşa Lisesi / 8. sınıf

Yağmur Özdemir

Bekirpaşa Lisesi / 7. sınıf

Ecem Diran

Çanakkale Ortaokulu / 7.sınıf

Zülal Alan

G/M’sa TMK / 7.sınıf

Arda Suna

Polatpaşa Lisesi / 8.sınıf

Berat Efe Açık

Şht. Hüseyin Ruso Ortaokulu / 7.sınıf

Enes Parçalar

Demokrasi Ortaokulu / 8.sınıf

Klio Hüdür

Demokrasi Ortaokulu / 8.sınıf

Melisa Pervin Öner

BTMK / 7.sınıf

İlayda Korkmaz

Erenköy Lisesi / 8.sınıf

Ayşegül Güzel

Erenköy Lisesi / 7.sınıf

Aylin Hacıhasanoğlu

Erenköy Lisesi / 7.sınıf

Sude Naz Aydenk

Erenköy Lisesi / 8.sınıf

Burcu Karacan

Atleks Sanverler OO / 8 sınıf

Sevde Nimet Yıldırım

Hala Sultan İlahiyat K / 7 sınıf

Sıla Nur Yaman

G/M’sa TMK / 8 Sınıf

Metehan Emin

Bekirpaşa Lisesi / 8 sınıf

Bekir Mustafa Öğüt

Bekirpaşa Lisesi / 8 sınıf

LİSE BURS LİSTESİ

Sıra No

İsim -  Soyisim

Okul Adı / Sınıfı

Başak Turğay

BEAL / 12. sınıf

Direm Sertçe

BEAL / 10. sınıf

Buğçe Güneri

G’yurt Meslek Lisesi / 11. sınıf

Seçil Aygün

BEAL / 9. sınıf

Sıla Hulusiağa

BEAL / 12. sınıf

Defne Toprak

Cumhuriyet Lisesi / 12. sınıf

Sevim İlayda Mercan

NKL / 11. sınıf

Hasan Reessur

NKL / 9.sınıf

Sıla Korkmaz

BEAL / 9.sınıf

Mina Melda Dingil

NKL / 12. sınıf

Şamil Sezer Ateş

NKL / 9.sınıf

Ayça Naciye Tokan

AML / 12.sınıf

Sıla Yıldırım

Cumhuriyet Lisesi / 9.sınıf

Çise Sucuoğlu

BEAL / 12.sınıf

Semia İpek

BEAL / 9.sınıf

Burak Karataş

BEAL / 10.sınıf

Seral Karasalih

AML / 9.sınıf

Ezgi Cerit

L’şa AGSL / 12.sınıf

Alev Tayarecioğlu

Erenköy Lisesi / 9.sınıf

Damla Aygün

Erenköy Lisesi / 10.sınıf

Begüm Dadakoğlu

BEAL / 9 sınıf

Azra Aydın

G/M’sa TMK / 11 sınıf

Biriçim Emete Erkurt

BEAL / 12 sınıf

Songül Konat

Erenköy Lisesi / 9 sınıf

Emine Arapkasap

G’yurt TMK / 11 sınıf

Duygu Baybora

Erenköy Lisesi / 12 sınıf

Hüseyin Aydemir

Erenköy Lisesi / 10 sınıf

Dilara Cengiz

AML / 12 sınıf

Gözde Güngör

Bekirpaşa Lisesi / 9 sınıf

Şefika Birgin

G’yurt TMK / 9 sınıf

Cemile Cemre Er

Erenköy Lisesi / 11 sınıf

Fatmanur Çelik

Polatpaşa Lisesi / 11 sınıf

Münür Balkan

Karpaz Meslek Lisesi / 11 sınıf

Mehmet Kar

Erenköy Lisesi / 9 sınıf

Sıla Keleş

Hala Sultan İlahiyat K / 10 sınıf

Çağla Cilasın

Bekirpaşa Lisesi / 12 sınıf

Mustafa Mehmet Yaman

G/M’sa TMK / 12 sınıf

Yusuf Engür

LTL / 10 sınıf

Doğukan Aydener

G/M’sa TMK / 12 sınıf

Sudenaz Yeşilyayla

Kurtuluş Lisesi / 12 sınıf

Dilay Aydener

Erenköy Lisesi / 12 sınıf

Rojin Kızıl

Erenköy Lisesi / 9 sınıf

Yaren Babahan

Değirmenlik Lisesi / 10 sınıf

Umut Annaç

NKL / 12 sınıf

Zerin Avcın

NKL / 10 sınıf

Deniz Tosun

BEAL / 10 sınıf

Zehra Bayraktar

Erenköy Lisesi / 9 sınıf

Fatma Sütlüceli

NKL / 10 sınıf

Latif Polat Altun

G’yurt TMK / 10 sınıf

Hayat Antel

BEAL / 10 sınıf

Nazlı Şahbaz

G/M’sa TMK / 10,sınıf

ÜNİVERSİTE BURS LİSTESİ

Sıra No

İsim -  Soyisim

Okul Adı / Sınıfı

Yusuf Aldağ

LAÜ – Hazırlık / Yazılım Mühendisliği

Balkız Alnur

DAÜ – Hazırlık / Matematik ve Bilg. Bil

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner108