KTEZO ile LAÜ birlikte çalışacak

banner37

Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası (KTEZO) ile Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) İktisadi İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) arasında, eğitim, araştırma ve karşılıklı istişare konularında birlikte çalışma yapmak üzere işbirliği protokolü imzalandı.

KTEZO ile LAÜ birlikte çalışacak
banner90
banner99

KTEZO’dan yapılan açıklamaya göre, protokole, KTEZO Başkanı Mahmut Kanber ve Lefke Avrupa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Ali Yükselen tarafından imza konuldu. İmza töreninde LAÜ İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Okan Veli Şafaklı hazır bulundu.

Protokol kapsamında iki kurumdan konularında uzman kişiler tarafından karşılıklı olarak seminer, sunumlar, yuvarlak masa toplantıları, panel ve çalıştay gibi organizasyonların girişimcilik, yenilikçilik, insan kaynakları planlama ve yönetimi, pazarlama, motivasyon, performans değerlendirme ve muhasebe gibi alanlarda yapılması amaçlanmaktadır.

banner134
Konuyla ilgili olarak KTEZO Başkanı Mahmut Kanber, üniversite gibi eğitim kurumlarıyla  yapılan işbirliklerinin Oda çalışmalarına güç kattığını ifade etti.

Kanber, üniversite ile yapılan bu protokolün özellikle de Odanın uzun süreden beridir Avrupa Birliği ile üzerinde çalıştığı yerel ürünleri üreten küçük üreticilerin kooperatifleşme çatısı altında kümelenmesi ve ürünlerin pazarlanması projesine büyük katkı sağlayacağını vurguladı.

Nitelikli elemanların işbaşında eğitim modeli ile yetiştirildiği çıraklık eğitim sisteminin önemine de değinen Kanber, çırak öğrencilerin becerilerinin yatkın olduğu zanaatkarlık meslek kollarına bilimsel bir yöntemle yönlendirilmesi amacıyla çalışma yapılabileceği üzerinde durdu. 

 

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2016, 18:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75