banner6

KTOEÖS, Türkiye'deki meslektaşlarına destek kararı aldı

banner37

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) Türkiye’de işlerine son verilen, görevden uzaklaştırılan meslektaşlarına maddi- manevi destek kararı aldığını duyurdu.

KTOEÖS, Türkiye'deki meslektaşlarına destek kararı aldı
banner151

Açlık grevinde olan eğitmenler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın serbest bırakılmasını da isteyen KTOEÖS, Gülmen ve Özakça ile birlikte görevinden ihraç edilen tüm öğretmenlerin görevlerine iade edilmesini talep etti, yetkilileri sağduyulu olmaya çağırdı.

KTOEÖS Başkanı Selma Eylem’in “KTOEÖS Yönetim Kurulu İmza ve Yardım Kampanyası Başlattı” başlığıyla yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Yönetim kurulumuz, Türkiye’de hukuksuzca görevlerinden atılan veya uzaklaştırılan kardeş sendikamız Eğitim-Sen üyesi tüm eğitimcilerin görevlerine iade edilmelerini talep etmek amacıyla imza ve yardım kampanyası başlatma kararı aldı.

Bu kampanya, açlık grevinde olan eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın ölüme terk edilmemesi, serbest bırakılması ve tüm ihraç edilen öğretmenlerle birlikte görevlerine iade edilmelerini ve yaşamlarına sağlıklı şekilde insanca devam edebilmeleri talebini desteklemek için de başlatıldı.

Sendikamızın uluslararası alanda örgütlü olduğu Eğitim Enternasyonali (EI) görevlerinden atılan ve zor durumda olan eğitimcilere destek vermektedir. ETUCE Kıbrıs temsilcisi olan sendikamız da buna paralel olarak, işlerinden atılan tüm emekçilere maddi ve manevi destek verme, dayanışma kararı almıştır.

KTOEÖS olarak bizler bu kampanyayla yetkilileri sağduyuya davet ediyor, hukuksuzca işinden edilen ve bin bir zorluklar içinde yaşamaya çalışan eğitimcilerle açlık grevinde olan iki eğitimcinin bir an önce görevlerine iade edilmesini talep ediyoruz.”

 

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2017, 10:57
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110