banner6

'KTÖS kaos yaratmaya çalışıyor'

banner37

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı, Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) yetkililerinin asılsız iddialarla bakanlığı kötülemeye ve itibarsızlaştırmaya çalıştığını belirtti.

'KTÖS kaos yaratmaya çalışıyor'
banner150

banner150 banner150

Sendika yetkililerinin asılsız iddiaları kaos yaratmak için bilinçli şekilde ortaya attığını kaydeden bakanlık, bu konuda yazılı açıklama yaptı.

50’den fazla ön araştırma yapıldı, 8 kişi hakkında soruşturma yapıldı

KTÖS yetkililerinin bir süredir bakanlığımız aleyhine yaptığı haksız ve yasal dayanaktan yoksun iddialar nedeniyle kamuoyunu aydınlatma gereği duyuldu” ifadesine yer verilen açıklamada şunlar kaydedildi:

“Nisan 2016 yılından bugüne kadar bakanlığımızın ilgili birimi tarafından 50'den fazla ön araştırma yapılmış, 8 kişi hakkında soruşturma başlatılmış, bunlardan altı tanesi sonuçlanmış 2 tanesinin de Kamu Hizmeti Komisyonunda disiplin duruşması devam etmektedir. Ayrıca, 9 kişi hakkında soruşturma hazırlığı yapılmaktadır, 2 kişi hakkında da cezai soruşturma başlatıldığı Hukuk Dairesi tarafından Bakanlığımıza bildirilmiştir.”

“Yasal prosedür uygulanıyor”

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’nın açıklamasında şunlar da belirtildi:

“Öğretmenler Yasası'nın ilgili maddesine göre, bir öğretmenin Ceza Yasası uyarınca aynı zamanda suç sayılan bir eylem ve davranışından ötürü yetkili mahkeme önünde hakkında ceza kovuşturması yapılması halinde disiplin soruşturması sürdürülemez ve dava sonuna kadar durdurulur.

Bakanlığımız, bilgisine gelen olaylarla ilgili olarak derhal gerekli işlemleri başlatmakta ve ilgili mevzuat çerçevesinde yasal prosedürü uygulamaktadır.

KTÖS yetkilileri tarafından kamuoyunun gündemine getirilen öğretmenlerle ilgili de Bakanlığımız ilgili mevzuata uygun olarak işlem yapmıştır. Bakanlığımız bu gibi işlemleri yaparken eğitimin aksamaması ve çocuklarımızın mağdur olmaması için gerekli yasal tedbirleri de almaktadır.”

“Bu gerçekleri KTÖS yetkilileri de biliyor”

Açıklamanın devamı ise şöyle:

“KTÖS yetkilileri tüm bu gerçekleri bilmesine rağmen bilinçli olarak asılsız iddialar ortaya atarak, kaos yaratıp Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığını bilinçli şekilde kötüleme ve itibarsızlaştırma amacı taşımaktadır.”

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2017, 14:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner158

banner34

banner75

banner88

banner104