KTÖS: Kıbrıs Türk toplumu dönüştürülmeye çalışılıyor

banner37

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS), Çanakkale Gençlik Kampı'nda yaşananlar ve bunun karşısında Eğitim Bakanlığı'nın suskun kalmasını eleştirirken, laik ve demokratik Kıbrıs toplumunun dönüştürülmeye çalışıldığını söyledi. KTÖS, ülkeyi şeyhler, dervişler, müritler ve tarikatlar ülkesi yapmak isteyen yobaz anlayışa karşı mücadeleden asla vazgeçmeyeceklerini vurguladı.

KTÖS: Kıbrıs Türk toplumu dönüştürülmeye çalışılıyor
banner90
banner8

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil imzasıyla yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi::

"Suudi Arabistan kültürünü İslam diye Türkiye halkına sunan anlayış, ‘’bizde ne varsa sizde de olacak’’ ilkesi temelinde laik, demokratik Kıbrıs Türk toplumunu dönüştürme çabalarına hız vermişlerdir.

banner134
Suudi Arabistan’ın finansal desteği ile her mahalleye cami yapan, Sünni İslam inancını ve Arap kültürünü yaymak için adamızın kuzeyinde misyoner insanlar görevlendirenler, Kuran kursları ile eğitime de el atmışlardır.

Tüm bunlar yetmezmiş gibi Türk tarihinde bir kahramanlık destanı olan Çanakkale savunmasını da dini propagandaya alet etmişlerdir. Çanakkale’ye eğitim, kültür gezisi düzenleme adı altında kız ve erkek öğrencileri Çanakkale’ye taşıyan yobaz anlayış, ‘’ablalık abilik’’ uygulamaları ile giden bazı grupları baskı altına almışlardır. Bunun dışında gidilen yerlerde bilimden uzak, yobaz konuşmalar, ilahiler, Arapça’yı yücelten etkinlikler kameralara yansıyan belgelerdir. Bu olaylar çocuklarımız ve onların velileri tarafından basına da yansıtılmıştır.

Konu T.C elçiliğinin paralı kalemleri ve Suudi Arap politikalarını geçim yolu olarak gören çevrelerce yalanlansa da her şey ortadadır ve giden bazı gruplara bilinçli olarak çeşitli uygulamalar yapıldığı açıktır. Suudi Arap kültürünün İslam dini olarak T.C’ye uyarlanması projesi ve dinin siyasete alet edilmesi Çanakkale gezisinin özünü oluşturmaktadır. Çocukların beyinlerini yıkamaya yönelik Suudi Arap propagandalarından velilerimizin, çocuklarını korumaları gerektiğinin önemi bir kez daha ortaya çıkmıştır. Eğitimden sorumlu Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’nın uygulamalarının Suudi Arap propagandasının etkisinde olduğu açıktır. Tüm bu yaşanan gerici, yobaz girişimler karşısında Sn. Özdemir Berova’nın suskun kalmasının temel nedeni; Suudi-AKP işbirliğinin taşeronu olmasından kaynaklıdır. Baskılara boyun eğip Suudi Arap propagandasının maşası olan UBP-DP Hükümeti ve başta Eğitim Bakanı Özdemir Berova’nın mecliste ettikleri laik, demokratik olma ve Atatürk ilkelerine bağlı kalma yeminine aykırı hareket eden sahte milliyetçi ve sahte Atatürkçü olduklarını bir kez daha ortaya koyar, ülkemizi şeyhler, dervişler, müritler ve tarikatlar ülkesi yapmak isteyen bu yobaz anlayışa karşı mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğimizi vurgularız."

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2017, 13:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75