KTÖS: Öğretmenimizin toplumsal duyarlılığı Hükümet'e örnek olmalıdır

banner37

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Eğitim Sekreteri Burak Maviş, hükümetin saat düzenlemesinin daha fazla sorun yarattığını, çocukların büyük bir kısmının karanlıkta ve sokakta bırakıldığını söyledi. Hükümetin özel sektör çalışanlarını düşünmediğini, taşımacılıkta sorunlar yaratıldığını kaydeden Maviş, hükümet yetkililerin kişi,leri hedef göstererek eylemin nedenbini unutturmaya çalıştığını ifade ederek toplumun kış saatine geçilmesini istediğinin altını çizdi.

KTÖS: Öğretmenimizin toplumsal duyarlılığı Hükümet'e örnek olmalıdır
banner99

Maviş'in açıklaması şöyle:

"Hükümetin çalışma yaşamı ile ilgili düzenlemiş olduğu saatlerin sorunlara çözüm getirmediğini, daha fazla sorun yarattığını tüm toplum olarak izlemekteyiz.

Hükümet'in yeni mesai anlayışı ile çocukların büyük bir kısmı karanlıkta ve sokakta kalmıştır. Öğretmenimiz, 08:00’den önce görevinin başında olarak Hükümet’in sokakta bıraktığı öğrencilere sahip çıkmış, 12:40’dan sonra güvenlikleri için inisiyatif almıştır. Öğretmenimizin toplumsal duyarlılığı Hükümet’e örnek olmalıdır.

Eğitim Bakanlığı ise vaktini otobüs şirketlerine baskı yapmakla, “dedikodu” mekanizması ile toplum içinde psikolojik algı yöntemleri kullanmakla harcıyor. Bunun yasalar tahtındaki karşılığı görevini kötüye kullanmaktır. Fasıl 154 Ceza Yasası’nı Eğitim Bakanlığı yetkililerine hatırlatırız.

Hükümet, özel sektör çalışanlarının çocuklarını düşünmüyor

Özel sektör çalışanlarının çocuklarını düşünmeyen, taşımacılık ile ilgili sorunlar yaratan, soğuğu, karanlığı, psikolojik etkenleri, çocuğun beslenme hakkını düşünmeyen Eğitim Bakanlığı, çocukların güvenliği ile ilgili sorumsuzluk abidesi haline gelmiştir.Bu sorumsuzluk velileri isyan ettirmiş, kış saati uygulaması istiyoruz talebi ile ilgiliimza kampanyaları başlatılmıştır.

banner134
Hükümetin tutumu istismarin ta kendisidir

Sendikalar, sivil toplum örgütleri, ekonomik örgütler, akademisyenler, gençler ve vatandaşların meşru talebinin siyasallaştığını veya istismar edildiğini söyleyen hükümet yetkilileri, taleplerin toplumsallaştığının farkında değildir. 

Hükümet yetkilileri kişileri hedef göstererek, vatan hainliği edebiyatı yaparak gündemi şaşırtmaya ve eylemin nedenini unutturmaya çalışıyor.

Hükümetin suskun kalması, yapıcı politikalar üretmemesi veya ısmarlama açıklamalar ilebilim dışı konuşmaları istismarın ta kendisidir.

Eylemde yaralananlara geçmiş olsun diyoruz

Eylemde her kim olursa olsun, yaralanan, rahatsız olan herkese geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Hatırlatırız ki bu eylemlere neden olan hükümetin anlamsız tutumudur.

Kış saati uygulamasini toplum olarak istiyoruz

Açıkça yaşama müdahale olan bu yanlış yoldan dönülmesini ve kış saati uygulamasına geçilmesi ile ilgili ısrarcı talebimiz devam ediyor. Yol güvenliği, somut trafik projeleri, etkin denetim ve eğitim ile ilgili çözümler üretilmesini de istiyoruz.  Bununla birlikte kazadan sorumlu üç bakanın istifası gereklilik değil, erdemdir."

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2016, 16:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75