banner6

LAÜ’de “Atatürk ve Matematik” etkinliği düzenlendi  

banner37

  Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Dr. Fazıl Küçük Eğitim Fakültesi İlköğretim Matematik Bölümü tarafından Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 84. ölüm yıl dönümü münasebetiyle “Atatürk ve Matematik” temalı etkinlik düzenlendi.

LAÜ’de “Atatürk ve Matematik” etkinliği düzenlendi   
banner151

   Etkinlikte, İlköğretim Matematik Bölümü 3. sınıf öğrencilerinin Atatürk’ün matematiğe verdiği önem  ve matematik dünyasına kazandırdığı, içerisinde Osmanlıcadan Türkçeleştirilmiş Geometri kitabının matematik eğitimindeki rolü ile ilgili sunumları yer aldı .

   İlköğretim Matematik Bölümü 1. sınıf öğrencileri tarafından hazırlanan “Atatürk ve Matematik” ile ilgili afişlerin de sergilendiği etkinkte, öğrenciler tarafından Atatürk’ün bilim ve matematikle ilgili sözlerine dikkat çekildi. 2. sınıf öğrencileri tarafından “Ölmez Atatürk” ve “10 Kasım Orataryosu: Uykusuz Geceler” şiirleri okunmasının ardından Atatürk’ün Gençliğe Hitabesinin ve Mağusa Limanı şarkısının okunmasıyla devam etti.

   Program, İlköğretim Matematik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Feride S. Tabak’ın kapanış konuşmasıyla ve katılımcılar tarafından 10. Yıl Marşı okunmasıyla son buldu.

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104