banner6

LAÜ'de toplu iş sözleşmesi tamam

banner37

LAÜ’de yetkili sendika olan MEMUR-SEN ile LAÜ yönetimi arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı

LAÜ'de toplu iş sözleşmesi tamam
banner99

Mustafa ÖZYAĞCI

Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) ile HÜR-İŞ Federasyonu’na bağlı Kıbrıs Türk Memur Sendikası (MEMUR- SEN) arasında iki yıl süresince çalışanların özlük haklarını kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı.

LAÜ Senato Toplantı Salonu’nda dün saat 14.30’da yapılan toplu iş sözleşmesine LAÜ Mütevelli Başkanı Özgün Faruk, LAÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Ali Yükselen, LAÜ Genel Sekreteri Mehmet Yalçın, İnsan Kaynakları Müdürü Mustafa Üstünel, HÜR- İŞ Federasyonu Başkanı Yakup Latifoğlu, MEMUR-SEN Başkanı

Başkanı Kağan Mındıkoğlu, Genel Başkan Yardımcısı Akın Manga, MEMUR-SEN Genel Sekreteri Onur Ersoy katıldı.

Toplu iş sözleşmesinde öncelikli olarak üniversite çalışanlarının yeni hizmet şemasının hayata geçirilmesi ve maaşların yeniden düzenlenmesi konularını içeren sözleşmeye LAÜ Mütevelli Başkanı Özgün Faruk, LAÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Ali Yükselen, HÜR- İŞ Federasyonu Başkanı Yakup Latifoğlu, MEMUR- SEN Başkanı Kağan Mındıkoğlu, birlikte imza koydu.

Toplantıda LAÜ Mütevelli Başkanı Özgün Faruk, LAÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Ali Yükselen, MEMUR- SEN Başkanı Kağan Mındıkoğlu kısa birer açıklama yaptı.

Özgün: Çalışanlarımıza hayırlı uğurlu olsun

Özgün Faruk, bu iş sözleşmesiyle birlikte çalışanların yeni hizmet şemasının belirlendiğini ifade ederek, “Gerek üniversitemizin gerekse çalışanlarımızın iyilikleri düşünülmüş olan bir sözleşme. Bundan dolayı da her iki tarafa hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Yükselen: Aynı kararlılıkla verimliliğin artırılması için çalışacağız

Her şeyden önce sözleşmenin her iki tarafa da hayırlı olması dileğinde bulunan Rektör Prof. Dr. Mehmet Ali Yükselen, hem üniversite için hem de çalışanlar için çok güzel bir toplu sözleşmenin hazırlandığını vurguladı.

Öncelikli önemli konunun üniversitenin verimliliğinin artırılması için aynı şekilde devam edilmesi olduğuna değinen Yükselen, “Bu konuda hassasiyet gösteren sendika başkanlarına ve çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Mındıkoğlu: Yeni hizmet şeması belirlenecek

MEMUR-SEN Başkanı Kağan Mındıkoğlu, 3 dönemdir Lefke Avrupa Üniversitesi’nde yetkili sendika olduklarını belirtti.

Mındıkoğlu, LAÜ’de ilk olarak toplu iş sözleşmesinin imzalanması kapsamda, yeni hizmet şemasının hayata geçirilmesi, maaşların yeniden düzenlenmesi, özlük haklarını içeren, görev sorumluluklarını tanımlayan bir sözleşmeye imza koymaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2017, 10:35
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104