LAÜ'den bin 48 mezun daha

banner37

Lefke Avrupa Üniversitesi, meslek sahibi yaptığı öğrencilerini uğurlamanın gururunu, mezuniyet töreninde yaşadı.

LAÜ'den bin 48 mezun daha
banner90
banner99

Mustafa ÖZYAĞCI

Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ), 24’üncü mezuniyet töreniyle bin 48 yeni mezununa diplomalarını verdi.

Lefke 16 Ağustos Kurtuluş Stadyumu’nda gerçekleştirilen mezuniyet töreninde, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, Yükseköğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu (YÖDAK) Başkanı Prof. Dr. Akile Büke, LAÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Ali Yükselen, Mütevelli Heyeti Başkanı Özgün Faruk konuşma yaptı.

“LAÜ 2016-2017 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni”, akademisyenlerin ve mezunların yerlerini almaları, saygı duruşu, İstiklal Marşı ve tören açılış konuşmalarıyla başladı. Fakülte birincilerine diploma ve ödüllerinin takdimi ile süren tören, mezunlar ve veliler onuruna düzenlenen kokteylle sona erdi.
Siber: LAÜ gururlandırıyor

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, LAÜ’nün hızla büyüyen dinamik bir üniversite olduğunu söyledi. Üçüncü kez LAÜ mezuniyet törenine katıldığını belirten Siber, rektörün anlattıklarıyla gurur duyduğunu ifade etti.

Siber, üniversitelerin ülkenin dünyaya açılan pencereleri olduğuna işaret ederek, “İzolasyonlar altındayız ama diplomalarımız tüm dünyada geçerli, öğrencilerimizin başarıları bize de katkı sağlıyor” dedi.
“Üniversitelerin önlerini açmak, yüceltmek birinci öncelliğimiz olmalı” diyen Siber, mezun öğrencileri kutladı.
Büke: Üniversitelerimizin akademik akreditasyonları gurur verici

YÖDAK Başkanı Prof. Dr. Akile Büke,  üniversitelerimizin uluslararası kuruluşlara üyelikleri ve almış oldukları akademik akreditasyonların kendileri için birer gurur kaynağı olduğunu vurguladı.

Büke, bu durumun üniversitelerimizin iyi bir eğitim verdiğini ve bunun da kalite ile uluslararası tanınırlığın göstergesi olması açısından son derece önemli olduğunu vurguladı.

Büke, LAÜ’nün de uluslararası üyelikleri ve aldığı akreditasyonlar bulunduğunu söyleyerek, bunların sürdürülebilir olmasını sağlamanın önemli olduğunu kaydetti.

Faruk: LAÜ KKTC’nin en hızlı büyüyen üniversitesidir

LAÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Özgün Faruk, LAÜ’nün eğitimde 27’ncı yılını kutladığını, bu yıl 24’üncü dönem mezunlarını vermenin haklı mutluluğunu ve gururunu yaşadığını belirtti.

banner134
Faruk, üniversitenin son yıllarda göstermiş olduğu gelişim, değişim ve yükseliş sürecini başarıyla tamamladığını söyledi. Faruk, LAÜ’nün son 3 yılda gerek öğrenci sayısındaki ciddi artış gerekse güçlendirilen kampus altyapısı, akademik kadrosu, yeni açılan fakülte, yüksekokul ve bölümleriyle Kuzey Kıbrıs’ın en hızlı büyüyen üniversitesi olduğuna dikkat çekti.

Faruk, özgüvenleri yüksek, mesleki bilgi ve becerilerle donatılmış, araştırmacı, sorumluluk bilinci yüksek gençler yetiştiren LAÜ akademisyenlerine ve emeği geçen idari kadroya da teşekkür etti. Faruk, üniversitenin gelişim, değişim ve yükseliş sürecine liderlik yaparak büyük çaba sarf eden Rektör Prof. Mehmet Ali Yükselen’i LAÜ yönetimi adına tebrik etti.

Yükselen: İlk LAÜ-Bradford mezununu bu yıl verdik

LAÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Ali Yükselen, velilerin kendilerine emanet ettikleri çocuklarına sahip çıktıklarını ve kurdukları hayallerin gerçekleşmesi için var güçleriyle çalıştıklarını belirtti.

Yükselen, LAÜ’nün gelişimini, sürdürülebilir kılma adına akreditasyon süreçlerine kararlılıkla devam edildiğini, bu çerçevede mevcut MÜDEK akreditasyonlarına üç yeni programla ‘ASIIN’ akreditasyonları da eklendiğini belirterek, Bradford Üniversitesi ile yapmış oldukları “çift diploma anlaşma”sı kapsamında ilk LAÜ-Bradford mezununu bu yıl verdiklerini söyledi.

Yükselen, mezunlara baktıkça geleceği emin ellere teslim ettiklerini gördüklerini söyledi.

Öğrencilerin, LAÜ’de çağdaş ve vizyon sahibi gençler olarak mezun olduklarını vurgulayan Yükselen, “Almış olduğunuz eğitimle aydın birer birey olmanın sorumluluğu ile hareket edip olaylara kendi özgün ve özgür bakış açınızla yaklaşacağınızdan, mesleğinizi icra ederken hem yerel hem evrensel düzeyde değer üreteceğinizden ve zorlukları cesaretle göğüsleyeceğinizden eminim” dedi.

Büyüme planları çerçevesinde tamamladıkları yılda YÖK’ten 12 programa onay aldıklarını vurgulayan Yükselen, bu sonuçla toplam program sayısını 124’e çıkaran LAÜ’nün tarihinde LYS yerleştirme sistemine göre, 2 bin 147 yerleştirmeyle KKTC üniversiteleri arasında en çok tercih edilen üniversite olduklarını söyledi.

Öğrencilerden LAÜ’ye teşekkür

Mezunlar adına konuşma yapan Sağlık Bilimleri Fakültesi Birincisi Ayden Özekinci ile Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu birincisi Loukoumone Sakou, küresel düzeyde çağdaş ve kaliteli eğitim veren Lefke Avrupa Üniversitesi’nden mezun olmanın onurunu, gururunu ve sevincini yaşadıklarını söyledi.

Öğrenciler, kendilerine önemli bir bilgi kaynağı sağlayan LAÜ’nün, gelecekteki yaşantılarını yönlendirmede, ideal ve hayallerini gerçekleştirmelerinde önemli katkılar sağladığını dile getirdi.

 

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2017, 13:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75