banner6

LTL öğrencilerinden gururlandıran başarı

banner37

Lefkoşa Türk Lisesi Felsefe ve Düşünce Kulübü’nden 5 öğrenci, 25. Türkiye Liseler Arası Felsefe Olimpiyatı’nda sıralamaya girdi

LTL öğrencilerinden  gururlandıran başarı
banner99

Ahmet UÇAR

Lefkoşa Türk Lisesi (LTL) Felsefe ve Düşünce Kulübü öğrencileri, Türkiye Felsefe Kurumu'nun Çocuklarla Felsefe ve Olimpiyat Birimi Başkanı ayrıca Kuzey Kıbrıs’taki Felsefe Olimpiyatları’nın kurucusu Nuran Direk’in daveti üzerine 25. Türkiye Liseler Arası Felsefe Olimpiyatı’na katıldı.

6 Aralık 2020 tarihinde gerçekleşen olimpiyatta, LTL adına yarışan 5 öğrenci de sıralamaya girdi.

375 öğrencinin katıldığı ve 132 kişinin sıralamaya girdiği olimpiyatta, Lefkoşa Türk Lisesi öğrencilerinden İbrahim Yiğit, Fatma Silem Uzuner, Meryem Akdeniz ve Kerem Akbaş sıralamada ilk 50’ye, Sude Balkanlı da ilk 70’e girdi.

Lefkoşa Türk Lisesi Felsefe ve Düşünce Kulübü, gönüllü öğrenciler ve öğretmenlerin katılımıyla her hafta belli bir konuyu, çeşitli perspektiflerle tartışıyor.

İnsan hakları ve farklılıklara saygı duyulmasına yönelik etkinlikler düzenleyen kulübün öğrenci ve öğretmenleri, okul müdürü Niyazi Türkseven başta olmak üzere tüm okulun kendilerine destek verdiğini belirtti. Kulüpte felsefe öğretmenlerinin yanı sıra tarih ve biyoloji öğretmenleri de gönüllü olarak bulunuyor.

banner134

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104