banner6

'Mevlevi'de kendi başına duran piramit var'

banner37

Bosna Piramitleri’ni keşfeden araştırmacı yazar Dr. Sam Osmanagich, DAÜ’de verdiği konferansta Mevlevi köyünde piramit olabilecek 2 tane yer gördüğünü söyledi.

'Mevlevi'de kendi başına duran piramit var'
banner99

Ahmet İLKTAÇ

Antik Mağusa Vakfı (AMV) ve Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin işbirliğinde Bosna Piramitleri’ni keşfeden dünyaca ünlü Amerikalı yazar ve araştırmacı Dr. Sam Osmanagich, “Bosna Piramitleri ve KKTC Mevlevi Köy’deki Piramit” konulu bir konferans gerçekleştirdi.

DAÜ Aktivite Salonu’nda dün saat 17.30’da başlayan konferansa çok sayıda vatandaş ve öğrenci katıldı.

Dr. Sam Osmanagich, konferansta Bosna Piramitleri hakkında detaylı bilgi verirken, Mevlevi köyü yakınlarında yaptığı incelemelerde 2 tane piramit olduğunu düşündüğü yer olduğunu söyledi.

Mevlevi köyünde gördüğü bir alanda “kendi başına duran bir piramit” olduğunu gördüğünü ifade eden Osmanagich, bu gördüğü alanda araştırma ve kazı yapılabileceğini kaydetti.

Dr. Sam Osmanagich, ikinci gördüğü alanda da düzinelerce megalit (bir yapı oluşturmak için kullanılan taş) gördüğünü açıkladı.

Osmanagich: Piramide benzeyen şekiller var

Gazetemiz KIBRIS’ın sorularını yanıtlayan Dr. Sam Osmanagich, Mevlevi’de temel olarak piramide benzeyen şekiller olduğunu söyledi. Bu şekillerin iki tarafının düzgün bir üçgen şeklinde olduğunu tespit ettiklerini kaydeden Osmanagich, bu şekillerin mükemmel bir uyumları olduğunu kaydetti.

Dr. Sam Osmanagich, şekillerin bir tarafının taşla kaplı olduğunu, bu taşın bir köşede son bulduğunu ve bunun da sanki birilerinin bu taşları özellikle kaldırdığı izlenimi doğurduğunu belirtti.

Mevlevi ile ilgili daha fazla araştırma yapmak istediğini, 3 arkeolojik grupla, değişik yüksekliklerden jeolojik merkezlerinden delme yapmak gerektiğini anlatan Osmanagich, böylece söz konusu alanda görülenin doğal bir yapılaşma mı yoksa başka taraftan getirilen malzemelerle inşaat mı olduğunun anlaşılacağını ifade etti.

Dr. Sam Osmanagich, etraftaki alanların da kontrol edilmesi gerektiğini dile getirdi. Kıbrıs’a bir dahaki gelişinde PIP kamerasını da getireceğini ve piramitlerde görülen enerji alanlarının dikey olup olmadığını inceleyeceğini aktaran Osmanagich, diğer gerekli bilimsel ölçümleri de yapmak istediğini açıkladı.

Osmanagich, Eski Eserler ve Müzeler Dairesi Müdürü Fuat Azimli ile bir görüşme yaptıklarını da söyledi.

Fuat Azimli’nin kendisine görüşlerini destekleyici bir şekilde konuştuğunu kaydeden Osmanagich, Mevlevi’deki buluntuların mezarlık olmadığını, çok uyumlu bir şekilde yerleştirilmiş megalit olduklarını bildirdi.

Anlatılan her şey yanlış

Dr. Sam Osmanagich konferansta yaptığı konuşmada ise, insanlara ilk medeniyetler ve piramitler hakkında anlatılan her şeyin yanlış olduğunu söyledi.

Piramitlerin sadece Mısır ve Meksika’da olmadığını, tüm dünyada var olduklarını kaydeden Osmanagich, Mısır’da 155 adet piramit olduğunu ancak, bunların sadece 3 tanesinin meşhur olduğunu belirtti.

Dr. Sam Osmanagich, Mısır’ın meşhur piramitlerinin içerisinde mumyalar olmadığını, mezarlar bulunmadığını ve organik malzemeler bulunmadığını bildirdi.

Orta Amerika’da 10 binlerce piramit olduğunu öne süren Osmanagich, Orta Amerika’daki bu piramitlerin yüzde 90’ının ormanların arasında kaldığını aktardı.

Dr. Sam Osmanagich, piramitler için 10 temel bilimsel kriter olduğunu söyledi. Piramitlerin 4 tarafının her birinin, 4 temel yönü göstermesi gerektiğini ve piramitlerin bir tek bu şekilde anlaşılabileceğini ifade eden Osmanagich, Bosna’nın Güneş Piramitleri’nin 220 metre uzunlukla Mısır’dan çok daha büyük piramit olduğunu iddia etti.

Dr. Sam Osmanagich, dünyadaki en büyük piramit olan Bosna Güneş Piramitleri’ni 2006 yılında kazmaya başladıklarını ve yapılan çalışmalar sonucunda Bosna Piramitleri’nin kuzey doğu köşesini keşfettiklerini açıkladı.

Bosna’da kazdıkları her yerde toprağın bir metre altında dikdörtgen yapı malzemeleri bulduklarını, her bloğun altından başka bir blok çıktığını ve bu blokları analiz ettirdiklerinde günümüzde kullandığımız betondan daha kaliteli bir beton olduğunu anladıklarını kaydeden Osmanagich, Bosna’da binlerce beton bloğu açığa çıkardıklarını bildirdi.

Dr. Sam Osmanagich, Bosna Piramitleri’nin gezegendeki en kesin ölçülerle yapılmış piramit olduğunu belirtirken, piramitlerin altında 4 doğal manyetik alan olduğunu, 5 ultrasyon ve 6 yaşam enerjisi bulunduğunu açıkladı.

Piramitlerin volkanik hatların kesiştikleri yerlerde olduğunun tespitini yaptıklarını ifade eden Osmanagich, Meksika’daki Cholula Piramidi’nin 18, Peru’daki Puma Punku piramidinin 26 ve Bosna piramidinin ise 26 volkanik hattın üzerinde olduğunu dile getirdi. Dr. Sam Osmanagich, piramitlerin sonuç olarak birer enerji makineleri olduğunu aktardı.

Piramitlerin üzerinde dikey enerji alanları olduğunu bunu da PIP Kamerası ile görebildiklerine değinen Osmanagich, piramitlerin yatay enerji alanlarını, dikeyleştirdiğini anlattı.

Dr. Sam Osmanagich, kendisine göre Bosna Piramitleri’nin arkeolojik bir yapı olduğunu dile getirdi. Kendisinin bu görüşü üzerine Mısırlı bir uzmanın kendisi için “Halüsinasyon” görüyor dediğini, İngiltere’den ve Almanya’dan bazı uzmanlarından görüşlerinin sahte olduğu yönünde yorum yaptığını söyleyen Osmanagich, ancak adı edilen tüm bu uzmanları davet etmelerine rağmen Bosna’ya gelip test dahi yapmadıklarını kaydetti.

Dr. Sam Osmanagich, yaptıkları testler ve analizler sonucu Bosna Piramitleri’nin 30 bin yaşında olduğunu tespit ettiklerini, piramitlerin ortaya çıkmasından sonra tarih kitaplarının dahi değiştiğini bildirdi.

Kendi başına duran piramit

Kıbrıs tarihinin en az 11 bin yıl önceye gittiğini aktaran Osmanagich, piramit olduğunu düşündüğü Mevlevi köyü yakınlarında 2 tane yer olduğunu açıkladı.

Dr. Sam Osmanagich, bunlardan bir tanesinin piramit biçimli bir tepe olduğunu ve kendisine bu yeri arkeolog Tuncer Bağışkan’ın gösterdiğini ifade etti.

Söz konusu yerin 2 tarafının tam olarak üçgen şeklinde, mükemmel bir uyuma sahip olduğunu söyleyen Osmanagich, bu iki tarafın birçok toprak katmanından oluştuğunu ve alanın tamamen düz olduğunu kaydetti.

Dr. Sam Osmanagich; “gördüğüm alanda kendi başına duran piramit vardır. Büyük ihtimalle insanlar tarafından modifiye edildi. Burası araştırabileceğimiz ve kazabileceğimiz bir alandır” diye konuştu.

İkinci gördüğü alanında Mevlevi köyündeki megalitler olduğunu anlatan Osmanagich, bir tepede düzinelerce megalit gördüğünü, bu megalitlerin temelleri bulunduğunu ve yönlerinin tam olarak mükemmel olduğunu açıkladı.

Osmanagich, bu megalitlerin büyük çoğunluğunun 2 ton 200 kilo ağırlığında olduğunu, altında delikleri bulunduğunu ve en büyük olanın da 10 bin 600 kilo geldiğini bildirdi.

Günümüze kadar Kıbrıs’ın megalitik kültürünün olduğunu kimsenin bilmediğini belirten Osmanagich, İngiltere, Fransa ve İsveç’te megalitik bölgeler bulunduğu gibi Kıbrıs’ın da megalitik bir bölge olduğunu öne sürdü.

Dr. Sam Osmanagich, Mevlevi’de kazı yapabilmek için Eski Eserler Dairesi’nden izin alıp arkeolojik çalışmalar için ekip oluşturacağını dile getirdi.

Mevlevi’de konuştuğu bir çobanın kendisine bir megalit gösterdiğini ve bu megalitin altında 30 metrelik bir tünel saptadığını ifade eden Osmanagich, bunun kesinlikle bir tünel olduğunu, eski bir mezar olmadığını söyledi.

Dr. Sam Osmanagich, piramitlerin sağlık ve stres çıkarma bakımından da çok faydalı olduklarını işaret ederken, tünellerdeki negatif iyonların oksijeni yükseltip, bakterileri öldürdüğünü kaydetti.

Piramitlerin ortaya çıkarılmasının ardından Bosna’ya 160 farklı ülkeden 500 binin üzerinde turist geldiğini, bu turistlerin piramitlerin üzerine yatarak enerji aldıklarını, ziyaretçiler arasında Türkiye’den Selda Bağcan’ın da olduğunu sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2017, 09:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104