Minikler eğitime başladı ama beklenen ilgi olmadı

banner37

Anaokul, ilkokul 1. ve 2. sınıf öğrencileri, dün yüz yüze eğitime başladı ancak salgından dolayı endişe içinde olan velilerin çoğu çocuklarını okula göndermemeyi tercih etti

Minikler eğitime başladı  ama beklenen ilgi olmadı
banner90
banner99

TEDBİRLER ALINDI AMA VELİLER ENDİŞELİ… Anaokul, ilkokul 1. ve 2. sınıf öğrencileri, yeni eğitim yılına pandeminin gölgesinde başladı. Her yıl yaşanan okul heyecanı, bu yıl salgın tehlikesi nedeniyle buruk yaşandı. Tedirgin ve endişeli olan birçok veli, dün çocuğunu okula göndermemeyi tercih etti. Okula giden minikler ise, maskelerini taktı, okul girişlerinde ateşleri ölçüldü, el dezenfektanlarıyla hijyenleri sağlandıktan sonra sınıflarına alındı. Okulların hepsinde, gerekli tedbirlerin alındığı gözlemlendi. KIBRIS’a konuşan öğretmenler, katılımın beklenenin altında olduğunu belirtirken veliler de, “Tedirginiz, bu süreci nasıl aşacağımızı bilmiyoruz” dedi.

Funda ÖZSAKINÇ

   Anaokul, ilkokul 1. ve 2. sınıf öğrencileri, Koronavirüs önlemleri çerçevesinde dün yüz yüze eğitime başladı. Tüm okullarda hijyen kuralları açısından önlemler alındığı görüldü. Okul girişlerinde çocukların ateşi ölçüldü, el dezenfektanları kullandırıldı, maskeleri kontrol edildi.

   Pandeminin gölgesinde okulun ilk gününün heyecanını buruk yaşayan öğrencilerin de en az velileri kadar tedirgin olduğu gözlemlendi.

   Okulun ilk gününe beklenen ilgi olmadı. Salgın endişesi nedeniyle birçok veli çocuklarını okula göndermedi. Sınıflardan az sayıda öğrenci olduğu gözlemlendi.

banner134
Veliler okul içerisine alınmadı

   Koronavirüs önlemleri çerçevesinde yeni eğitim ve öğretim yılına başlayan öğrenciler, öğretmenleriyle okul kapısında tanıştı. Veliler ise okul sınırları içerisine alınmadı.

   Katılımın beklenenin altında olduğunu ifade eden öğretmenler, okula girişlerde çocukların ellerini tek tek dezenfekte ederek sınıflarına aldı.

   Veliler ise tedirginlik içinde olduklarını, zorlu süreci nasıl aşacaklarını bilmediklerini söyledi.

Sınıflarda sosyal mesafe

   KIBRIS’ın fotoğraf çektiği okullarda, sınıflarda da tedbirler alındığı görüldü.

   Sınıflarda öğrencilerin oturma şekli, sosyal mesafeye göre ayarlandı. Masalarda ise tek öğrenci olacak şekilde düzenleme yapıldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Remzi iskele
Remzi iskele - 2 hafta Önce

çocuk parklarını oyun alanlarını piknik alanlarını kapatan bir zihniyet ,okulları açık tutuyor ve çocukları okula çağırıyor,artık mantıkta bir ise yaramıyor bu hükumet için,

banner140
SIRADAKİ HABER

banner75