Öğrenciler 2 günde bir okula gidecek

banner37

Öğrenciler 2 günde bir okula gidecek
banner90
banner99

Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, 1 Eylül’de online eğitime başlanacağını, 14 Eylül‘de ise hastalığın seyrine ve rastgele test sonuçlarına bağlı olarak, yüz yüze eğitime başlanacağını açıkladı.

Sağlık Bakanı Ali Pilli ile birlikte basın toplantısı düzenleyen  Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, eğitime ne zaman ve nasıl başlanacağıyla ilgili kararlarını açıkladı.

banner134
Bu açıklamayı Sağlık Bakanlığı ile yapmalarının önemine değinen Çavuşoğlu, okulların 1 Eylül’de açılmasının planlandığını ve kendilerinin buna hazır olduğunu ancak Sağlık Bakanlığı’nın 1 Eylül’ün erken olabileceği yönünde bir görüşü olduğunu, bu çerçevede yeniden yaptıkları toplantı sonucu okulları Sağlık Bakanlığının önerdiği tarihte açma kararı aldıklarını söyledi.

Çavuşoğlu bu çerçevede e-nabız sisteminin yansımalarının takibi ve öğretmenlerin, şoförlerin ve yardımcı annelerin testlerinin sonuçlarına da bakarak, yüz yüze eğitimin 14 Eylül’de başlamasına ve 1 Eylül itibariyle on-line eğitimin başlamasına karar verildiğini açıkladı.

Çavuşoğlu şunları da kaydetti:

“Öğrenciler 2 günde bir okula gidecek. Sınıflarda en fazla 20 öğrenci olacak. Öğrencilere dezenfektan ve maske dağıtılacak” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yasemin Bayrak
Yasemin Bayrak - 1 ay Önce

Ee Allah korusun çocuğumuz virüsü kaparsa ne olacak??

Meral Adalı.
Meral Adalı. - 1 ay Önce

Dönüşümlü olarak Bir gün gidip diğer gün evden mi takip edecekler.

banner140
SIRADAKİ HABER

banner75