Öğrenciler, çamurun içinden okula gidiyor

banner37

Girne’de Hasan Cafer İlkokulu’na giden yolda yapılan kazı çalışmaları, mağduriyete neden oluyor

Öğrenciler, çamurun içinden okula gidiyor
banner90
banner99

Meyil AVCAN

Girne’de Hasan Cafer İlkokulu’na giden yolun üzerinde kazı çalışması yapılıyor… Kazı nedeniyle yol kenarları kazılmış durumda… Yolda oluşan çukurların yanı sıra yağmur nedeniyle sokağın çamurla bezenmesi, okula yaya giden öğrencilere zorluk yaşatıyor.

Bölge halkı, bölgedeki büzlerin de tıkalı olduğunu belirterek su baskınından endişe ettiklerini söyledi.

banner134
Elysium Sitesi’nde ikamet eden Metin Müezzinoğlu, Hasan Cafer İlkokulu’na giden yoldaki kazı çalışması nedeniyle yolda yürümenin imkansız hale geldiğini ifade etti.

Yine aynı yol kenarlarında kaldırım bulunmaması nedeniyle, okula gitmek isteyen öğrencilerin o yolda yürüyemediğini belirten Müezzinoğlu, çocukların araç vasıtasıyla gitmek zorunda bırakıldığına değindi.

Müezzinoğlu, o bölgede bulunan derenin 1 metreden fazla çamur yığınıyla kaplı olduğunu ve büzlerin tıkalı olduğunu ifade ederek Girne Belediyesi ve bölge muhtarına 1 ay önce durumu bildirdiğini ancak kimsenin henüz bir müdahalede bulunmadığını söyledi.

Dere yatağının hemen girişinin yan tarafında trafo bulunduğunu ve olası şiddetli yağış sonrası o bölgenin tehdit altında olduğuna dikkat çeken Müezzinoğlu, müdahale edilmesi gereken daha önemli noktalar olduğunu ancak bu yolu kullanan öğrenciler açısından da bu durumun da acil bir durum olduğunun altını çizdi.

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2019, 10:20
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75