banner6

Öğrencilerine 'Dünya Seninle' mesajı veriyor

banner37

Girne Amerikan Üniversitesi Eğitim Uzmanı ve Marketing Koordinatörü Leyla Biçer, AB İşletme Eğitimi Denetleme Konsorsiyumu Eduniversal tarafından; Avrasya, Ortadoğu Ülkeleri ve Türkiye grubunda ilk 18 üniversite arasında gösterilen GAÜ’nün, mimarlık alanında ise Türkiye’de en iyi mimarlık eğitimi veren ilk 10 üniversite arasında olduğunu söyledi.

Öğrencilerine 'Dünya Seninle' mesajı veriyor
banner8

Ergül ERNUR

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Eğitim Uzmanı ve Marketing Koordinatörü Leyla Biçer, dünya standartlarında eğitim verdiklerini söyledi.

Yedi farklı ülkede kampuslarıyla öğrencilerine ‘Dünya Seninle’ mesajı verdiklerinin altını çizen Biçer, Türkiye’de en iyi işletme eğitimi veren ilk dört üniversite arasında yer aldıklarını belirtti.

Biçer, Avrupa Birliği (AB) İşletme Eğitimi Denetleme Konsorsiyumu Eduniversal tarafından; Avrasya, Ortadoğu Ülkeleri ve Türkiye grubunda ilk 18 üniversite arasında gösterilen GAÜ’nün, mimarlık alanında ise Türkiye’de en iyi mimarlık eğitimi veren ilk 10 üniversite arasında olduğunu söyledi.

Üniversitenin İşletme Fakültesi, Uluslararası İşletme Eğitimi Asamblesi, ABD (IACBE) ve Avrupa Konseyi İşletme Birliği (ECBE) tarafından akredite edildiğini vurgulayan Biçer, GAÜ’nün yüksek öğrenimlerini veya kariyerlerini İngiltere’de sürdürmek isteyen öğrenciler için önemli olan Birleşik Krallık Ulusal Denklik ve Enformasyon Merkezi (NARIC) tarafından da tanındığını belirtti.

Biçer, turizm ve konaklama programlarının ise TedQual tarafından akredite edildiğini ifade ederek TedQual’in Dünya Turizm Örgütü’ne (WTO) bağlı olduğunu, mühendislik programlarının ise Avrupa Birliği'nin önde gelen fen ve mühendislik bilimlerini denetleme ve akreditasyon kurumu ASIIN tarafından akredite olduğunu söyledi.

“GAÜ, Avrupa Birliği tarafından tanınan yetki çerçevesinde, mezunlarına 'Mavi Diploma'  vererek mezunlarını, uluslararası tanınma ve itibar anlamında en üst noktaya taşımaktadır” diyen Biçer, şöyle dedi:

“Birçok öğrencinin hayallerini gerçek kılarken, onlara uluslararası bir gelecek, üstün bir kariyer için harika fırsat sunarken, üstelik bunu kendi öz kaynaklarıyla yaparken; devlet ve kamu kurumlarının, hükümetlerin ve hatta halkın da bu yapıyı, yükseköğretim kurumlarını destekleyecek şekilde hareket etmeleri çok önemli”.

“Girne’yi sağlıkta ve eğitimde ‘başkent’ konumuna getireceğiz”

Asya’da, Orta Asya ülkeleriyle birlikte, Türkoloji ve dil bilimleri uzmanlarının çalışması kaydıyla, bölgenin en güçlü merkezlerinden birinin oluşturulacağını ifade eden Biçer, tüm uluslararası kampusların 2017 akademik yapılanma sürecinin hızla devam ettiğini söyledi.

Mersin’de havacılık lisesi açılacak

Yeni bir vizyon geliştirmek için ilk adımın atıldığını belirten Biçer, GAÜ’nün Mersin’de Uluslararası Havacılık Lisesi açacağını ifade etti.

Biçer, Girne Amerikan Üniversitesi'nin bünyesinde, yüksek öğrenimine devam eden öğrencileriyle, ilk eğitim yılından itibaren GAÜ diploması almaya hak kazanarak, eğitim sürecini tamamlamış tüm öğrencilere; Avrupa Birliği tarafından tanınan yetki çerçevesinde, 'Mavi Diploma' verilebilmesine yönelik çalışmaların son haline getirildiğini vurguladı.

Denizcilik Yeni Outdoor Simülasyon Merkezi’nin yapılanma sürecinde olduğunu ifade eden Biçer, GAÜ’nün yaratacağı yeni yükseköğretim felsefesiyle ‘Web Kampus’ oluşumuyla dünyayla entagrasyonun çok daha iyi sağlanacağını belirtti.

Biçer, Karpaz’daki yaşam kampusunun çalışmalarının ve yapılanmasının sürdüğünü söyledi.

17 bin 556 öğrenci

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Eğitim Uzmanı ve Marketing Koordinatörü Leyla Biçer, 10 bin 910 TC, 2 bin 253 KKTC, 4 bin 393 yabancı uyruklu olmak üzere toplam 17 bin 556 öğrencileri olduğunu belirtti.

Biçer, KKTC’den 150, TC’den 100 ve yabancı uyruklu 80 öğretim üyesiyle eğitim verdiklerini söyledi.

“Öncü bir üniversite olarak anılmak istiyoruz”

Biçer, GAÜ’nün doğal hedefinin devlet, üniversite ve yükselen sektörler arasında küresel düzeyde 30 yıllık tecrübesi ve 50’nci yıla doğru ilerleyen vizyonla oluşturduğu platformda; çok boyutlu düşünen, nitelikli insan gücü yetiştirme hedefinde, şüphesiz dünyayla birlikte ön sıralarda etkin bir yer edindiğini ifade etti.

GAÜ’nün dünyanın sürekli yenilenen ve artan gereksinimlerine göre, yetiştireceği insan gücü için farkındalık içeren eğitim stratejilerini geliştirdiğini ve yenilediğini vurgulayan Biçer, Girne Amerikan Üniversitesi için her zaman en önemli misyonun, uluslararası ve ülke yükseköğretim yapılanmasında öncü bir üniversite olarak anılmak olduğunun altını çizdi.

Fakülteler

GAÜ’de 10 fakülte, 6 yüksekokul, 2 enstitü ve 2 meslek yüksekokulunda 21 ön lisans programı, 66 lisans programı, 41 yüksek lisans programı ve 19 doktora programı var.

Fakülteler şöyle: Beşeri Bilimler Fakültesi; Eğitim Fakültesi; Eczacılık Fakültesi; Hukuk Fakültesi; İletişim

Fakültesi; İşletme Ve Ekonomi Fakültesi; Mimarlık Tasarım Ve Güzel Sanatlar Fakültesi; Mühendislik Fakültesi- Mühendislik Fakültesi; Sağlık Bilimleri Fakültesi; Siyasal Bilimler Fakültesi; Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu; Denizcilik ve Ulaştırma Yüksekokulu; Havacılık Yüksekokulu; Hemşirelik Yüksekokulu; Uygulamalı Sosyal Bilimler Yüksekokulu; Sahne Sanatları Yüksekokulu; Meslek Yüksekokulu; Sağlık Meslek Yüksekokulu.

Tıp açılacak

Yeni açılacak programlar şöyle:

banner134

Ön lisans: Eczane Hizmetleri; Fizyoterapi Teknikerliği; Laboratuar Teknikerliği; Sterilizasyon ve Dezenfeksiyon Teknikerliği; İş Sağlığı ve Güvenliği; Diyaliz Hizmetleri; Çocuk Gelişimi; Odyometri; Optisyenlik.

Lisans programları şöyle: Amerikan Kültür ve Edebiyatı; Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi; Fizyoterapi ve Rehabilitasyon; Avrupa Birliği Çalışmaları; İletişim Tasarımı ve Yönetimi; Sosyal Hizmetler; İnsan Kaynakları Yönetimi; Tıp.

Yüksek lisans programları şöyle: Karşılaştırmalı Edebiyat; Eğitim Programları ve Öğretim; Okul Öncesi Eğitim; Sınıf Öğretmenliği; Hukuk Uyuşmazlıklarının Çözüm Yolları; Kentsel Tasarım; Kozmetik Bilimler;

Klinik Eczacılık.

Doktora programı şöyle: Siyasal Antropoloji

 

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2017, 10:50
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104